Bíróság fogja tárgyalni, ér-e 100.000 Ft-os büntetést egy túl korai Facebook poszt

A szombathelyi Momentum elnökét bírságolták tavaly ősszel, bíróság elé vitték az ügyet.

A Momentum szervezésében még tavaly november 18-án este érkezett Szombathelyre az Orbán-ellenes óriásplakát Megérkezett Szombathely Fő terére az Orbán-ellenes óriásplakát 2018. November 18. 23:13 , amit az az Európai Liberális Párt készített és indított el.

Az eseményt a Momentum bejelentette a rendőrségen, ahogyan azt kell, viszont Nagy Donát túl korán posztolta ki a gyűlést a Facebookra. Az október 1-ével hatályba lépett új gyülekezési törvény kimondja, hogy minden, a véleménynyilvánítás céljából nyilvános összejövetelt, amin legalább két ember részt vesz, tilos meghirdetni annak bejelentésétől számított két napig.

Facebook

Nagy Donát azonban nem várta meg a 48 óra elteltét, és ezért a rendőrség közel a maximálisan adható összegre, 100 ezer forintra bírságolták Nagy Donátot. Aki akkor azt írta levelében Túl korán posztolt egy eseményt a szombathelyi Momentum, 100 ezer forintra bírságolták őket 2019. January 15. 08:53 , a meghallgatását követően sem voltak hajlandóak az összeg csökkentésére.

Ma reggeli közleményéből kiderül, hogy bíróság tárgyalja majd a százezer forint bírság jogosságát.

Közlemény

Még tavaly ősszel a Momentum Mozgalom egy országos turné keretében Szombathelyre is elvitte az ALDE Orbán plakátos furgonját: az országjárás utolsó helyszíneként a kisteherautó november 18-án este gördült be a város Fő terére.

A plakátos kocsi érkezését a Szombathelyi Rendőrkapitányságon előre bejelentettük, azonban az eseményt követően nem sokkal egy 100.000 Ft-os szabálysértési díjat róttak ki rám, mint helyi elnökre.

Az indoklás szerint az október 1-ével hatályba lépett új Gyülekezési Törvény kimondja, hogy minden, a véleménynyilvánítás céljából nyilvános összejövetelt, amin legalább két ember részt vesz, tilos meghirdetni annak bejelentésétől számított két napig. A én "százezres" bűnöm pedig a hatóság szerint az volt, hogy a 48 óra lejárta előtt egy Facebook posztban leírtam, aki szeretne velünk találkozni, az ott és akkor megteheti.

A kapott határozatban szereplő közel maximálisan adható büntetési összeggel - mivel nem a bejelentés elmulasztásáról van szó, illetve korábban sem volt ellenem eljárás, garázdaság vagy más egyéb szabályértés sem történt a gyűlésen, valamint egy új törvény kezdő alkalmazásáról van szó - nem értünk egyet. A rendőrség azonban hajthatatlan volt a döntésében: meghallgatásomat kértem, de a körülmények teljes megismerését követően sem látták indokoltnak sem az összeg csökkentését, sem annak megrovásra való módosítását.

Mivel a büntetési összeget egyértelműen megfélemlítésnek tartjuk, amellyel pusztán meg szeretnének akadályozni bármilyen ellenzéki szervezkedést, az ügyet bíróság elé vittük; a tárgyalásra június 26-án kerül sor, a védelmet pedig a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) ügyvédje képviseli.

Üdvözlettel,
Nagy Donát
elnök, Momentum Mozgalom Szombathelyi Helyi Szervezet

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet