Novemberben végleg megszűnik a 3G a Yettelnél

Ha valakinek maximum 3G-t támogató mobilja van, érdemes lehet korszerűbb készülékre váltania.

Már csak néhány hét van hátra, mielőtt Magyarországon végleg megszűnik az egykoron forradalminak számító 3G-s mobilhálózati technológia. Elsőként a Telekom lépett, még 2022 közepén, majd 2023 elején a Vodafone is lekapcsolta a 3G-t - írja a hvg.hu.

A Yettel – vagyis, a hálózatát tulajdonló és üzemeltető CETIN Hungary – kis lemaradással követte a másik két szolgáltatót, igaz, a 900 MHz-es frekvenciasávban üzemelő 3G-nek már ők is búcsút intettek 2022-ben.

Maradt a 2100 MHz, de ez is egyre inkább ritkult, és már azt is tudni, mikor búcsúznak el ettől is: november 13-án. Ezt a HWSW szúrta ki a Yettel kapcsolódó oldalán.

A nevezett dátumot követően Magyarországon egyetlen szolgáltatónál sem lesz elérhető 3G. Ez azt is jelenti, hogy amennyiben egy készülék nem képes kezelni legalább a 4G-t, azon mobilinternetezni a jövőben nem lehet majd.

Hívást indítani és fogadni, valamint SMS-ben beszélgetni ezután is lehet, ahhoz megfelel a még élő 2G technológia is. A lekapcsolással kapcsolatban további információk a Yettel kapcsolódó oldalán ismerhetők meg.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek