Az oroszok szó szerint a tűzzel játszanak, és több millió ember életével, amikor zaporizzsjai atomerőművet ellátó öt elektromos távvezetéket folyamatosan szétlövik. Az ukránok a katasztrófa elkerülése érdekében dízelgenerátorokkal hűtik a nukleáris üzemanyagot.
Aszódi Attila a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Karának dékánja az Infórádióban elmondta, hogy szerencsére sok ilyen dízelgenerátora van az erőműnek, ennek ellenére a szakemberek nem szeretik ezt a helyzetet, mert ez a módszer korántsem képes olyan stabil biztonságot nyújtani, mint a hálózati betáplálás.
A legnagyobb baj, hogy a dízelgenerátorok vészhelyzet esetében kell, hogy működjenek, ha ezek is leállnak, műszaki hiba vagy üzemanyag hiány miatt, akkor megszűnik mindenféle vésztartalék. Aszódi Attila szó szerint galádnak nevezte az oroszok eljárását.