Örökbe fogadja Rozsdit a most szabaduló elítélt

A Fekete István Állatvédő Egyesület börtön-programjain ismerte meg a vizslát az egyik rab. Napok múlva szabadul és örökbe fogadja a gazdátlan ebet.

Gazdátlan kutyák szocializációs programjának záróvizsgája zajlott ma a Szombathelyi Országos Büntetés-végrehajtási Intézetben. Két és fél hónapon át heti két alkalommal találkozhattak a programra kiválasztott elítéltek a Fekete István Állatvédő Egyesület által gondozott - és szintén kiválasztott - ebekkel. A vizsgán mi is ott jártunk kameránkkal. Filmünkben az intézmény parancsnoka és az egyesület elnöke is beszél a program céljairól és eredményeiről, közben pedig Olvasóink nyomon követhetik azt is, hogyan zajlott a vizsga.

És megszólal egy elítélt, Póhr Péter is, aki arcát, nevét vállalva beszélt arról, mit jelentett számára ez az egész. Lelőjük a csattanót: egy új barátságot. Rozsdi, a vizsla ugyanis azonnal őt választotta társnak és a jelek szerint ez tartós kapcsolat lesz. A férfi ugyanis leülte a büntetését és két nap múlva szabadul. Már jelezte az állatvédőknek, hogy szeretné örökbe fogadni a kutyát, aminek az egyesület tagjai is örültek. A csütörtöki vizsgán egyébként a Póhr - Rozsdi páros teljesített a legjobban.

Kutyákkal vizsgáztak elítéltek a szombathelyi börtönben
Kutyákkal vizsgáztak elítéltek a szombathelyi börtönben
Tánczos Mihály

Bár Rozsdi új otthonra talált - az állatvédők már azt is ellenőrizték, hova kerül -, a többi kutyus viszont még gazdára vár. Némelyikük a befogásakor, vagy a menhelyre kerüléskor még a vackából sem mert előmászni, de mára már jól nevelt, szocializált eb vált belőlük, vagy legalábbis jó úton járnak. De ez is kiderül videónkból. Azt sem árt tudni, hogy a kutyáknak még rossz élményük is van a börtönudvarral, egyszer ugyanis darázsfészket kapart ki egyikük, a darazsak pedig megkergették a négylábúakat. De a rossz emlékek ellenére a mai vizsga nagyon jól sikerült. Rákérdeztünk arra is, vajon nem okoz-e törést az elítéltekben az, hogy most búcsút kell mondaniuk a megszeretett kutyáknak? A válasz videónkban hallható.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Kapcsolódó cikkeink

Börtöntűz és szökött rab elfogása - gyakorlat elítéltekkel videón

Az elítéltek nem tudták, miért szólalt meg a sziréna a szombathelyi börtön egyik épületében. Videónkban a szigorúan őrzött létesítménybe kalauzoljuk Olvasóinkat.

Cellakutya: állatvédők a börtönben

A kutyusok vidámságot, és szeretetet vittek a börtön falai közé.

Dolgozó rabokat akar az új parancsnok - interjú Tóth Tamás ezredessel

A tököli börtön vezetése után érkezett Szombathelyre a börtön új parancsnoka. Katonás ember, azt akarja, hogy minden rab dolgozzon.

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet