A szombathelyi görkorcsolyázók már rég birtokba vették a Sportligetben lévő döntött kanyaros pályájukat, amivel már szinte az átadás után gondok akadtak, mert azonnal el is kezdte izgatni a lakók fantáziáját.
Erről itt írtunk akkoriban, a mai nap azonban az ünnepé volt, ugyanis most tartották az első versenyt rajta közel száz indulóval – köztük válogatottakkal -, s rögtön nemzetközit. Eisenstadtból is érkeztek versenyzők ugyanis.
Amatőrök és profik, ifjabbak és idősebbek vegyesen, de nem egymás ellen, akiket – és a pálya szépségeit Mészáros D. Zsolt képein csodálhatnak meg alaposan. A versenyt a Szombathelyi Sportiskola és a Magyar Országos Görkorcsolya és Gördeszka Szövetség szervezte mindenki legnagyobb megelégedésére.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!
A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!