Valaki tényleg kihívta a rendőröket a túrázó kőszegi egyetemistákra

Most már a kőszegi kampuszt üzemeltető Pannon Egyetem munkatársa is megerősítette, hogy rendőrök igazoltatták a kiránduló egyetemistákat. Migránsoknak nézték őket.

Pár napja cikkeztünk róla Ráhívták a rendőröket a Pannon Egyetem Kőszegi Kampuszának hallgatóira, mert azt hitték, migránsok? 2017. May 02. 16:08 , hogy a Pannon Egyetem Kőszegi Kampuszának hallgatóit egy, a Kőszegi-hegységben tett kirándulás alkalmával igazoltatták a rendőrök, sőt, olvasóink jelentése alapján néhányukat le is tartoztatták.

A Kőszegi-hegységben történt az eset

Állítólag valaki szándékosan hívta ki rájuk a rendőröket, mivel az egyetemen sok külföldi hallgató is tanul, őket pedig egyesek migránsoknak tartják.

Bár a rendőrségtől hivatalos megerősítést nem kaptunk, a kőszegiek szinte mind hallottak az esetről, legtöbbjük fel is háborodott.

Most az egyetem kampuszának megbízott igazgatója keresett meg minket emailben, amiben leírta, hogy valóban történt rendőri intézkedés egy március 25-én tett kirándulásukon. Ám letartóztatás nem történt. Boda Dezső azt is hozzáfűzte, hogy nem tudják ki állhatott a feljelentés mögött, az egyetem és a kőszegi polgárok viszonya ugyanis felhőtlen.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Közélet