Publicus: A magyarok háromnegyede támogatja a vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását

A megkérdezettek 71 százaléka örül annak, hogy a vármegyéket ismét megyéknek fogják hívni.

Elsöprően nagy a népszerűsége a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal létrehozásának, a magyar társadalom 78 százaléka egyetért az intézkedéssel – mutatta ki a Publicus Intézet friss, a Népszava megbízásából készült felméréséből.

A mintegy ezer fő megkérdezésével, július 16-21. között készült felmérés életkor, iskolázottság, nem, településtípus és régió szerint reprezentatív.

Forrás: Publicus

Az Alaptörvény 17. módosításába Mennek a vármegyék, jön a Vagyonvisszaszerzési Hivatal - benyújtották az Alaptörvény 17. módosítását July 04. 16:35 foglalt változások közül a leginkább az osztja meg a társadalmat, hogy a parlamenti képviselők a jövőben legfeljebb csak három cikluson, tizenkét éven keresztül tölthetik be mandátumukat.

A megkérdezettek 54 százaléka egyetért, további 7 százalék inkább egyetért a döntéssel. Ez összesen 61 százalék. Pártszimpátia szerint a tiszás szavazók 84 százaléka, a fideszes szimpatizánsok 17 százaléka helyesli a mandátumkorlátozást.

A fideszesek nagy része is támogatja a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felállítását

Azzal, hogy a miniszterelnöki tisztséget csak nyolc évig töltheti be ugyanaz a személy, a megkérdezettek közel háromnegyede, 74 százaléka ért egyet. Ezt még a fideszesek 18 százaléka is támogatja, annak ellenére, hogy a módosítás Orbán Viktor számára lehetetlenné teszi, hogy újra miniszterelnök legyen.

Szintén 74 százalékos a támogatottsága az alkotmánybírák számára a 70 éves felső korhatárt bevezetésének, a legnépszerűbb intézkedés azonban a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal felállítása, amit a magyarok 78 százaléka támogat.

A tiszások körében az arány megközelíti a 100 százalékot, de így gondolja a fideszesek kis híján háromtizede is (29 százalék).

A megkérdezettek 71 százaléka örül annak, hogy a vármegyéket ismét megyéknek fogják hívni, 70 százaléka pedig annak, hogy a főispánok neve újra kormánymegbízott lesz.

Több mint kétharmados többség – 67 százalék – ért egyet azzal, hogy megszűnik Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatása, és új köztársasági elnök választása válik lehetővé.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet