Rápli Róbert: Egészségvédelmi szempontból az azbesztes kő elszállítása a legjobb megoldás

Nem csak az azbeszt-helyzetről beszélgetünk Szombathely országgyűlési képviselőjével a hétfőn megjelenő Nyugat Podcastban.

Környezet- és egészségvédelmi szempontból az azbesztes kő elszállítása a legjobb, legtisztább és legmegnyugtatóbb megoldás. Több lakós is jelezte, hogy örül a döntésnek, és várja, hogy elkezdődjön a munka - mondta lapunk kérdésére Rápli Róbert, Szombathely országgyűlési képviselője (Tisza Párt).

Rápli Róbert az oladi platónál
Facebook/Rápli Róbert

A csütörtök délutáni kormányinfón jelentették be Azbeszt-ügy: A kormány elrendeli a szennyezett zúzottkövek eltávolítását a szombathelyi Oladi Platóról July 16. 15:33 , hogy a kormány elrendeli a szennyezett zúzottkövek eltávolítását a szombathelyi Oladi Platóról. A részletek még nem ismertek, Rápli Róbert kérdésünkre azt mondta, a döntés hosszú előkészítés után született meg. A kormány tárcaközi egyeztetéséen jelen voltak a környezetvédők, a szakmaközi szervezetek, a Magyar Tudományos Akadémia szakértői, és ezért is tartott két hónapig a vizsgálat.

A képviselő elmondta, hogy jelen volt, amikor az MTA elnöke bemutatta a hójelentésüket, és javasolta az azbeszttartalmú kő elszállítását. A döntés egyelőre az Oladi Platóról szól, a többi területet még vizsgálják. Rápli kijelentette, Magyar Péter ígérete szerint hamarosan, akár néhány napon vagy egy-két héten belül elkezdődik az elszállítás. Hozzátette, nem valószínű, hogy Ausztriába viszik vissza a köveket, keresik a megoldást.

Rápli Róbert hamarosan a Nyugat Podcast vendége lesz, ahol nem csak az azbeszt-helyzetről kérdezzük a képviselőt. A beszélgetés hétfőn este 7 órakor jelenik meg a Nyugat.hu-n és közösségi oldalainkon.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet