November elejétől az elmúlt hét végéig összesen három sportegyesülethez is betörtek a Felsőpulyai járásban. A BVZ hetilap információi szerint a gyiróti (Kroatisch Geresdorf) sportpálya kantinjába, a harácsonyi (Horitschon) teniszegyesület klubhelyiségébe, valamint a malomházi (Kroatisch Minihof) sportklub egyesületi épületébe is behatoltak.
Gyirótról „óriási zsákmányként” több doboz cigarettát tulajdonítottak el, míg Harácsonyból és Malomházáról nagyjából 100 eurót sikerült megszerezniük.
A helyszínelők mindegyik esetben tudtak nyomokat rögzíteni, jelenleg a hatóságok vizsgálják, van-e összefüggés a betörések között.
A cikk laptársunknál, az Enyugaton jelent meg.