A fentin
A szombathelyi Falco-gyár kiteregeti a szennyest 2015. October 19. 22:10 felbuzdulva úgy gondoltuk, korábbi vasivizes
A szombathelyi ivóvíz nyomába eredtünk, de kvázi egy James Bond filmbe csöppentünk 2014. December 16. 12:27 és távhős
53 méter magas kémény és tengerjáró-hajó motor is kell a távfűtéshez 2015. February 10. 12:49 látogatásunkhoz hasonlóan bemutatnánk a mostanában sokat vitatott Falco-gyárat az olvasóinknak.
Fel is vettük a kapcsolatot a céggel, a honlapjukon keresztül juttattunk el a Falco Zrt.-hez levelet:
Korábbi lakossági fórumukon jelezték, nyitottak a gyárral kapcsolatos érdeklődők felé. Amennyiben lehetséges, szerkesztőségünk szeretne egy gyárlátogatás keretében képes riportot készíteni a szombathelyi gyáregységről, bemutatva annak működését, ezzel hiteles információhoz juttatni a közvéleményt.
Erre egy hét alatt sem reagáltak, így telefont ragadtunk, és a vezérigazgató titkárságáig jutottunk, ahol pár napos türelmet kértek. Végül aztán megérkezett a válasz:
a vezetőség döntése alapján sajnos nemleges választ kell közölnöm Önnel
- állt a levélben.Hát jó. Nem tudtuk meg, hogy a Falco valójában hogyan próbálkozik a kisebb környezetterheléssel, de azt igen, hogy hiába a nyilvános invitálás, az esetükben még nem jelent tényleges szándékot.