Ukrán nacionalisták barikádozták el magukat a kijevi bíróságon

Először szétvertek egy bírósági tárgyalótermet.

A zavargás Mikola Kohanyivszkij tárgyalásán tört ki. A férfi az Ukrán Nacionalisták Szervezete (OUN) nevű mozgalom fegyveres önkéntes zászlóaljának a parancsnoka. Múlt szombaton vették őrizetbe, miután összeverekedett a szintén szélsőségesen nacionalista Jobboldali Szektor (PSZ) egyik aktivistájával, majd önvédelmi fegyverrel többször rálőtt. A bíróságnak arról kellett volna döntenie, hogy meghosszabbítja-e a garázdasággal vádolt Kohanyivszkij fogva tartását vagy szabadlábra helyezi az ítélethozatalig.

Kohanyivszkij ügyvédje és hívei szerint estére lejárt az az idő, amíg őrizetben tarthatták, a bíróság azonban kedd délelőttre napolta el a tárgyalást. Támogatói attól tartva, hogy visszaviszik őt a fogdába, elbarikádozták a terem kijáratát. Rohamrendőrök megpróbáltak áttörni a barikádon - könnygázt is bevetettek -, de Kohanyivszkij hívei visszaverték őket, és az éjszakát is bent töltötték a bírósági tárgyalóban.

Helyszíni jelentések szerint a különleges rendőri alakulat tagjai a reggeli órákban ismét megrohamozták a helyiséget. Őrizetbe vettek mintegy húsz - egyes források szerint harminc - aktivistát, és rabszállító autóval elszállították őket. Az UNIAN ukrán hírügynökség jelentése szerint a helyszínen dolgozó munkatársukat is őrizetbe vették, és többször megütötték a rendőrök. A tudósító próbálta igazolni magát, de állítólag a rendőrök kitépték a kezéből az újságírói igazolványát.

Az UNIAN beszámolója szerint a rohamrendőrök a Hromadszke ukrán televízió munkatársát is bántalmazták, kameráját pedig összetörték.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet