A Körmendi Járási Ügyészség veszélyes hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat azzal a nővel szemben, aki a vád szerint közel öt éven keresztül rendszeresen hozott külföldről Magyarországra savas ólomakkumulátorokat, és azokat hulladékfelvásárló telephelyeken adta le.
A vádlott ezzel 1,3 millió forint bevételre tett szert.
A veszélyes hulladék rendszeres gyűjtése, az országba történő behozatala és szállítása hulladékgazdálkodási tevékenységnek minősül, amely környezetvédelmi hatóság által kiadott engedély birtokában vagy nyilvántartásba vétel alapján végezhető – írja közleményében a Vas Megyei Főügyészség.
A Körmendi Járási Ügyészség közérdekű munka büntetés kiszabása mellett az 1,3 millió forint vagyoni haszonra vagyonelkobzás elrendelését is indítványozta a vádlottal szemben, akinek büntetőjogi felelősségéről a Körmendi Járásbíróság fog dönteni.