Zalai és Vas megyei kábítószer-kereskedők buktak meg

Úgy tűnik, egy jánosházai házaspár mozgatta a szálakat.

Két férfit és egy nőt fogtak el Zalában és Vas megyében a rendőrök, a gyanúsítottaknál mintegy három kilogrammnyi kábítószert találtak - közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken a police.hu oldalon.

Összehangolt akció során a Terrorelhárítási Központ, a Vas Megyei Rendőr-főkapitányság, a nagykanizsai, a keszthelyi és a zalaegerszegi rendőrkapitányság munkatársai szerdán fogtak el egy 29 éves söjtöri férfit a 74-es és 76-os út kereszteződésénél. Az igazoltatott férfi személygépkocsijában 27 gramm kábítószernek minősülő fehér kristályos port találtak.

Egy 42 éves férfira és azonos korú feleségére jánosházai otthonukban csaptak le. A nyomozás adatai szerint a söjtöri férfi tőlük vette a kábítószereket, amit továbbértékesített korábban kialakított vevőkörének.

A kábítószer-kereskedőknél tartott kutatások során a nyomozók összesen több mint három kilogramm kábítószergyanús anyagot, többek között amfetamint, különböző tablettákat, növényi törmeléket, tasakokba csomagolt fehér porokat, illetve a kereskedelemre utaló eszközöket, digitális mérleget, nagy mennyiségű villámzáras tasakot, fecskendőket, mobiltelefonokat és laptopokat találtak, de ékszert és pénzt is lefoglaltak tőlük.

A nyomozók a két férfit őrizetbe vették és kezdeményezték a letartóztatásukat is kábítószer-kereskedelem bűntettének megalapozott gyanúja miatt, a nőt ugyanennek a vétségével meggyanúsítva hallgatták ki a rendőrök.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sokkoló