Egy Ford pickup vezetője úgy döntött, hogy a szombathelyi Szent Márton utca végén, a Zanati út elején nem várja meg a szabályos előzési lehetőséget. A fedélzeti kamerás felvételen látszik, hogy már korábban is átlóg a záróvonalon, majd a vasúti aluljáró közelében végleg elengedi a KRESZ kezét, és a szembejövő sávba húzódva megelőzi az előtte haladó járműveket.
Pedig az előzéseket akár szabályosan is végrehajthatta volna, igaz, ehhez némi türelemre lett volna szükség. Ehelyett a záróvonalak figyelmen kívül hagyásával tépett a Zanati út végén található üzletláncok irányába. Erről pedig Galla Miklós egyik dala jutott eszünkbe:
Jó, ha otthon van a spájzban burgonya,
sokat hazavihet az, akinek van furgonya!
A záróvonalnak egyébként pont az a lényege, hogy ne csak ajánlás legyen. Különösen olyan útszakaszokon, ahol a beláthatóság, a forgalmi viszonyok vagy az út kialakítása miatt az előzés kockázatos lehet. A pickupos azonban láthatóan úgy érezte, hogy rá ez most nem vonatkozik. A videót olvasónk készítette: