Valóban medvét láttak Nagyszénás közelében. A területileg illetékes vadásztársaság is kiadott egy tájékoztatást, ami futótűzként terjedt a neten – erről számolt be többek között az Underhang blog is.
A poszt szerzője kitér arra is, hogy Balog Valter, az Orosháza-Kardoskút Széchenyi Zsigmond Vadásztársaság egyik vadásza megerősítette, hogy a MÁV részéről is bejelentés érkezett medve észleléséről.
Békés megyében nem ez az első eset, hogy medvét láttak. Korábban Orosházáról és Tótkomlósról is érkezett bejelentés hasonló ügyben.
Akkor a Körös Maros Nemzeti Park Igazgatósága arra hívta fel a figyelmet, hogy ha valaki látja az állatot, ne ingerelje, ne menjen a közelébe, kerülje ki, ahogy fogalmaztak: a medve ugyanis nem játék.
A Beol.hu hírportál felkereste az ügyben a Békés Megyei Rendőr-főkapitányságot. Tájékoztatásuk szerint valóban érkezett bejelentés hozzájuk, amely után értesítették a Körös-Marosi Nemzeti Park Igazgatóság kardoskúti tájegységének vezetőjét, aki viszont nem kért rendőri intézkedést, közreműködést - írja az agroinform.hu.