Az inflációs osztály vezetője elhagyta a KSH-t

A munkában egyre nagyobb teret kapnak a becslések.

Október elején nevezték ki Tréfás Andrást a Központi Statisztikai Hivatal inflációs osztályának élére, de hat hónapos próbaideje alatt maga mondott fel – írja a 24.hu.

Tavaly, 27 év után távozott a Rogán Antal alá tartozó statisztikai hivatalból a GDP-számításáért felelős nemzeti számlák főosztály vezetője, valamint több más szakember, most pedig az infláció számolásáért felelős osztályvezető is elhagyta a hivatalt.

A hírportál úgy értesült a KSH közeléből, hogy a távozások a módszertani változtatásokkal vannak összefüggésben. Egyre nagyobb teret kaptak ugyanis a becslések, amivel nem minden statisztikus értett egyet.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek