„Tizenkettedik alkalommal is módosítaná a „gránitszilárdságú” alaptörvényt a Fidesz. Ahogy az elmúlt 11 alkalommal, úgy a DK továbbra sem vesz részt az egypárti alaptörvény módosításáról szóló szavazáson” – jelezte sajtóközleményében a DK. Hozzátetté, hogy szerintük „a senkivel sem egyeztetett, a magyarok feje felett elfogadott, egypárti alaptörvényt nem módosítgatni kell, hanem az egészet ki kell dobni” - idézi a 444.
A DK-hoz hasonlóan az MSZP is jelezte, nem vesznek részt „a Fidesz és a Mi Hazánk közös komédiájában”, így „a frakció tagjai nem vesznek részt ennek a két törvénymódosító javaslatnak a szavazásán”.
„Elfogadhatatlannak tartjuk azt is, hogy néhány hónappal a választások előtt akarnak módosítani a választási szabályozáson. Ugyan egy ideális választási rendszerben az arányosság elvének a lehető legnagyobb mértékben érvényesülnie kell, ezért tartalmi értelemben volna helye a vitának, azonban a jelenleg az Országgyűlés előtt lévő törvénymódosító javaslat időzítésében antidemokratikus” – írták.