Habár még nagyon távolinak tűnik az ukrajnai háború vége, és a ma reggeli lvivi bombázások
Reggeli robbanások a nyugat-ukrajnai Lvivben 2022. March 18. 07:11 arra utalnak, hogy már nagyon rövid távon változhat a helyzet, de mégis figyelemre méltó annak a brit katonai szakértőnek a véleménye, aki pénteken nyilatkozott a BBC-nek.
Michael Clarke szerint a harcmezőkön az ukrán hadsereg megalázza az oroszokat és ami a világ közvéleményét illeti, „feltörli velük a padlót”.
A szakértő szerint „az oroszok elkövetik az összes elképzelhető taktikai hibát”, a csapatok teljesen felkészületlennek tűnnek, mintha nem gondolták volna át, hogy mivel jár egy ilyen nagyszabású hadművelet.
„Az ukránok gyakorlatilag mindenhol megakasztották az oroszok előretörését, sőt egyes helyeken ellentámadásba lendültek. Az oroszok komoly személyi és tárgyi veszteséget szenvedtek el” – mondta Clarke, aki szerint az ukrán sikereket azzal magyarázza, hogy Ukrajna 2014 óta a NATO segítségével NATO-színvonalú parancs- és ellenőrzési rendszereket épített ki a hadseregben.
Szóba kerül a ma reggeli lvivi bombázás
Reggeli robbanások a nyugat-ukrajnai Lvivben 2022. March 18. 07:11 is, amely szerinte annak a jele, hogy az oroszok elkezdték támadni az infrastruktúrát, így gyengítve az ukrán légierő ütőerejét.