A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság újabb „kaszás” kisfilmmel kampányol a balesetek megelőzéséért.
Badár Sándor ezúttal egy vidéki kocsma idilli környezetében huszonegyezik a söröző Szőke Andrással, aki enged a kaszás kísértésének és tizenkilencre kér lapot. Természetesen bebukja, aminek komoly következményei vannak.
A kissé szürreális hangulatú, nem könnyen megfejthető kisfilm a minden bizonnyal az alkoholfogyasztás veszélyeire igyekszik felhívni a figyelmet.
A Veszprém megyei rendőröknek nem ez az első „kaszás” filmje.
A színészpáros már egy korábbi kampányfilmben is megjelent, hogy felhívja a figyelmet a közlekedési szabályok megszegésének a veszélyeire.