Diákolimpikonok kaptak elismeréseket a szombathelyi városházán

Mutatjuk, ki miben ért el kiváló eredményeket.

Az Országos és Nemzetközi Diákolimpia döntőjében elért 1-3. helyezett diákokat jutalmazták ma a szombathelyi városháza nagytermében. A díjakat Nemény András Szombathely polgármestere, László Győző sportért is felelős alpolgármester, Tóth Kálmán, a Városstratégiai, Idegenforgalmi és Sport Bizottság elnöke, valamint Varga Jenő (jéglovag és sportfeltaláló) adták át.

Galériánkban pedig sok-sok fotót talál az eseményről.

Diákolimpia díjátadó Szombathelyen 2023
Kattintson a fotóra a további képekért!
Mészáros D. Zsolt

A jutalmazott diákolimpikonok:

Kovács Levente József - atlétika sportágban /súlylökésben/ 3. helyezést ért el

5 kg súly 11.15m

Női labdarúgásban 2. helyezést ért el a szombathelyi csapat:

A csapat tagjai:

1. Alasz Hanna
2. Bihari Csenge
3. Bihari Patrícia
4. Csombor Luca
5. Licskai Léna
6. Lukács Korina
7. Polovics Dorina
8. Sági Fruzsina Melissza

Diákolimpiai 1-3. helyezettek a 2022/2023. tanévben (MDSZ által rendezett versenyek)

1. helyezettek

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – röplabda – lány IV. kcs

1. Tájmel Abigél
2. Némethy Száva Hanna
3. Balassa Liza Dorka
4. Fodor Kinga
5. Gyurkó Gloria Alexa
6. Szoó Réka Flóra
7. Wagner Lilla
8. Csákváry Kinga
9. Németh Luca
10. Komondi Réka

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – atlétika – fiú III. kcs

60 m síkfutás

11. Nagy Gergő

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – úszás „A” kategória –lány VI. kcs

50 m pillangó 100 pillangó

12. Davanzo Nicol

Gothard Jenő Általános Iskola – labdarúgás – II. kcs fiú

13. Garamvölgyi Benett
14. Greskó Zalán
15. Haraszti Mihály
16. Kalmár Kornél Balázs
17. Németh Levente
18. Novák Bence
19. Péter Bálint
20. Rozmán Áron
21. Sóvári Dávid
22. Tóth Patrik

Gothard Jenő Általános Iskola – asztalitenisz – IV. kcs fiú

23. Gergely Márk

Reményik Sándor Általános Iskola – úszás –50 m pillangó - fiú III. kcs

24. Ekler Botond+100m gyors 2. hely

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – atlétika – 4x100 m lány III. kcs

25. Flasch Viola
26. Havasi Dorina
27. Pilling Alexandra
28. Zsirai Napsugár

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola –mezei futóverseny – II. kcs fiú

29. Márkus Bálint
30. Benke Alex
31. Szabó Samu
32. Mészáros Nándor
33. Süle Bence

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – atlétika – III-IV. kcs lány ÜCSB – kislabdahajítás

34. Németh Diána Anna
35. Horváth Bianka
36. Unger Viktória
37. Szabó Dóra
38. Németh Emma Anna

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – úszás - 50 m pillangó, + 100 m pillangó

39. Bozsodi Máté

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – torna- egyéni összetett

40. Barcsánics Viola
41. Széll Réka

Szombathelyi Herman Ottó Szakképző Iskola – úszás – lány V. kcs 200 m pillangó 50 m hát

42. Horváth Emma Sára

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – kosárlabda – fiú V-VI. kcs

43. Büki Lóránt
44. Horváth Ádám
45. Horváth Nátán
46. Kovács Levente Hetény
47. Vargovics András
48. Arnóczi Áron
49. Hansági Kristóf Zalán
50. Kapui András
51. Varga Ádám Dániel
52. Horváth Dániel
53. Horváth Gergő
54. Horváth Roland Péter

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – labdarúgás – lány V-VI. kcs

55. Balogh Sára
56. Gévay Dorka
57. Hazafi Réka Bianka
58. Nagy Zsófia Mária
59. Németh Adél
60. Németh Petra
61. Rugovics Boglárka
62. Spilenberg Maja Andrea
63. Varga Zsófia
64. Varró Veronika

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – atlétika – ÜCSB–diszkoszvetés V-VI. kcs lány

65. Avas Viktória
66. Birkás Emma
67. Bödei Enikő
68. Pillinszky Dóra
69. Viszkeleti Villő

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – atlétika – V. kcs 400 m síkfutás

70. Sáray Péter

2.helyezettek

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – atlétika - IV. kcs 4x100m fiú váltó

71. Kovács Dávid
72. Horváth Noel
73. Simon Márton
74. Hajba Attila Balázs

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – torna – V-VI- lány „A” lat.

75. Kerecsényi Boglárka
76. Tüzes Hanna
77. Vincze Anna
78. Csonka-Gergó Janka Jamina
79. Szabó Luca
80. Tamás Flóra

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – atlétika-V. kcs lány 200m síkfutás + 400m síkfutás

81. Sákovics Janka

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – úszás – IV. kcs fiú „B” kat

82. Orbán Álmos

Derkovits Gyula Általános Iskola – játékos sportverseny – I-II. kcs

83. Bodai Kinga
84. Balassa Zalán
85. Konczér Karolina
86. Farkas Ádám
87. Herczeg Nándor
88. Kovács Kíra
89. Majtényi Gabriella
90. Pap Izabella
91. Polyák Nia
92. Szabados Aisa
93. Pulai Patrik
94. Bertha Benett
95. Reiber Bence
96. Takács-Tasnádi Ádám
97. Schatzl Dóra
98. Orsós Lia
99. Majtényi Péter
100. Márovics Gergő

Derkovits Gyula Általános Iskola – atlétika – magasugrás III. kcs

101. Fábián Boróka

Gothard Jenő Általános Iskola – atlétika – II. kcs fiú többpróba

102. Bóka Benett
103. Iván Ferenc
Kalmár Kornél Balázs
Németh Levente
Novák Bence + egyéni összetettben is
Péter Bálint

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – torna – „A” kat II. kcs lány

104. Király Veronika
105. Sándorfi Aliz
106. Schimmer Eszter
107. Rada Dóra
108. Vass Rebeka Széll Réka

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – futsal - IV. kcs

109.Bogdán István
110.Börczi Benjamin
111.Kiss-Szécsényi Benedek
112. Krone Niklas Maximilian
113. Mihály Dániel,
114. Papp Máté
115. Szabó Botond
116. Szücs Péter
117.Tóth Erik Bence
118. Tóth -Vig Csongor

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – atlétika – többpróba IV. kcs fiú

119. Varga Áron
120. Petneházy Krisztián
Tóth-Vig Csongor
Papp Máté
Krone Niklas Maximilian
Szücs Péter

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – floorball – I. kcs fiú

121. Rácz Maximilián
122. Mészáros Márton
123. Horváth Ákos
124. Tóth Tamás
125. Windisch Zalán
126. Varga Dániel

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – atlétika – V-VI. fiú 4x100m váltófutás

127. Benke Viktor Alen
128. Mesits Maxim
129. Sáray László Sáray Péter

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – atlétika – VI. kcs 100 gátfutás

130. Gulyás Zóra

3. helyezettek

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium - úszás – „A” kat. 100 mell 200 mell

131. Horváth Patrik

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – úszás – fiú „A” kat. 50 m gyors

132. Papp Kristóf

Boldog Brenner János Általános Iskola – asztalitenisz – lány II. kcs

133. Vass Borbála

Gothard Jenő Általános Iskola – atlétika – IV. kcs lány 4x600m váltófutás

134. Baumgartner Luca
135. Derdák Sára
136. Nagy Lotti
137. Tárnoki Csenge

Paragvári Utcai Általános Iskola – atlétika – II. kcs fiú többpróba

138. Farkas Armandó
139. Giliczó László
140. Hányi Bálint
141. Horváth Donát
142. Kovács Barnabás
143. Pék Bertalan

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – atlétika – többpróba III. kcs lány

144. Krajczár Emília
Flasch Viola
Havasi Dorina
Pilling Alexandra
Szabó Dóra
Horváth Bianka

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – atlétika–ÜCSB távolugrás lány III-IV. kcs

145. Talasz Tímea,
Németh Diána,
Szabó Dóra
Flasch Viola + egyéniben 60m-en 3.
Pilling Alexandra + egyéniben 600m-en 3.

Boldog Brenner János Általános Iskola – úszás – lány V-VI. kcs 100m hátúszás

146. Vincze Lívia

Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium – kosárlabda – V-VI. kcs „B” kat.

147. Kocsis Botond
148. Janzsó Ádám
149. Bosits-Vass Armand
150. Pál Barnabás
151. Major Szabolcs
152. Kiss Edvárd
153. Tóth Benedek
154. Papp Álmos
155. Turai Márton
156. Sebestyén Botond
157. Hajba Márton

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – futsal – V-VI. kcs fiú

158. Dobos Dávid
159. Frák Marcell Milán
160. Iván Gergő
161. Kovács Attila
162. Kovács Martin
163. Mayer Gergő
164. Mézer Viktor Róbert
165. Németh Áron
166. Varga Dániel
167. Vígh Patrik Levente

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – atlétika – 4x100m váltó

168. Boros Abigél
169. Kaposi Fanni
170. Tóth Gréta Gulyás Zóra

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – torna – egyéni összetett

171. Maráczi Fruzsina

Szakszövetségek által rendezett diákolimpiai versenyek bajnokai

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – rövidpályás gyorskorcsolya fiú V-VI. kcs váltó

1. Sipos János Tamás + egyéniben
2. Tóth Botond
3. Opra Csege
4. Tárczy Botond

Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium – tenisz „B” II. kcs

5.Szabó Emma

Gothard Jenő Általános Iskola – kötélugrás – „A” kat. II. kcs csapat

6. Németh Lili
7. Pásztorházi Panna

Neumann János Általános Iskola – kötélugrás – IV. kcs

8. Zelenyánszky Luca

Nyitra Utcai Általános Iskola – akrobatikus rock and roll – lány III-IV. kcs

9. Gáspár Viktória
10. Guttmann Zsófia
11. Guttmann Kira
12. Keresztes Dorina
13. Trencsér Alexandra

Nyitra Utcai Általános Iskola – akrobatikus rock and roll – lány I. kcs DUO B

14. Gáspár Rebeka
15. Póczik Panna

Nyitra Utcai Általános Iskola – akrobatikus rock and roll – lány I. kcs COUPLE B

16. Hujber Kálmán
17. Németh Frida

Oladi Általános Iskola – rövidpályás gyorskorcsolya – IV. kcs lány rövid táv

18. Kolonovits Alíz

Oladi Általános Iskola– rövidpályás gyorskorcsolya – III. kcs lány rövid táv - profi hosszú táv + összetett

19. Boros Flóra

Oladi Általános Iskola – rövidpályás gyorskorcsolya – III. kcs lány rövid táv amatőr

20. Fenyvesi Dézi

Oladi Általános Iskola – kötélugrás – 31 mp gyorsasági

21. Németh Bori

Reményik Sándor Evangélikus Általános Iskola – tájfutás – erdei futam, II. kcs fiú

22. Hocarthy Botond

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – aerobik UP basic I. kcs lány

23. Bercse Elizabet
24. Kovács Emma Emília
25. Murai Mária
26. Papp Johanna Mia
27. Zsidai Irisz Szofi
28. Nagy Anna

Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola – görkorcsolya, váltó IV. kcs lány gyorsasági

29. Bálint Dorka + egyéniben is 1.
30. Bálint Petra

Herman Ottó Szakképző Iskola – kick boksz - kick light – V. kcs lány

31. Barbarics Alexandra

Herman Ottó Szakképző Iskola – kick boksz - kick light – V. kcs fiú

32. Horváth Szabolcs

Kanizsai Dorottya Gimnázium – gyorskorcsolya – rövid táv V-VI. kcs lány hosszú táv

33. Gráczer Fanni

Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum– tenisz B – VI. kcs lány

34. Körmendy Lilla Míra

Kereskedelmi és Vendéglátó Technikum – kötélugrás B VI. kcs

35. Fritz Viktória Barbara

Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium – gyorskorcsolya - VI. kcs fiú

36. Gyűrűs Bence

Savaria Technikum

– kick boksz – kick light V. kcs fiú

37. Ersing András

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sport