Egy tucat kérdést kapott a Momentumtól Szijjártó a lélegeztetőgépek ügyében

Gelencsér Ferenc, a Momentum elnöke azért fordult a miniszterhez, mert a mai napig nem kaptak átfogó és pontos képet arról, hogy hány lélegeztetőgépet rendelt az állam.

12 írásbeli kérdéssel fordult Szijjártó Péter külügyminiszterhez Gelencsér Ferenc, a Momentum elnöke a lélegeztetőépek beszerzése miatt.

A politikus Facebook-oldalán azt írta, "a mai napig nem kaptak átfogó és pontos képet arról, hogy a magyar állam, és különösen a Külgazdasági és Külügyminisztérium mennyiért és hány darab lélegeztetőgépet vásárolt. Arról sincs megalapozott információnk, hogy miért került sor teljesen esetleges módon közvetítő vállalkozások igénybevételére, és ezek kiválasztása milyen szempontok alapján történt".

Hozzátette, a napokban fény derült arra is, hogy a Külgazdasági és Külügyminisztérium kérelmére egy, a lélegeztetőgépek beszerzésében érintett, egyébként optikai eszközök gyártásával foglalkozó gazdasági társasággal szemben 4 milliárd forint behajtása érdekében végrehajtási eljárás indult.

Bejegyzésének a végén megjegyezte, a kérdéseikre valódi válaszokat várnak Szijjártó Pétertől.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet