Elérheti a kilenc évvel ezelőtti rekordszintet az üzemanyagok ára

A benzin átlagára három hónapja, a gázolaj ára negyedik hónapja magasabb 400 forintnál.

Literenként két forinttal kerül többe a gázolaj szerdától, a múlt héten pedig 7-7 forinttal drágultak az üzemanyagok. A szakértők egyelőre nem látják a drágulás végét - számol be róla az RTL Klub Híradója.

Egy átlagos autót most 5600 forinttal drágább teletankolni, mint egy évvel ezelőtt. Azóta közel 40 százalékkal drágult az üzemanyagok ára a KSH adatai alapján.

Az olaj hordónkénti ára ismét közelíti a 70 dolláros árat, amit a kereslet növekedése tovább emelhet. A holtankoljak.hu előrejelzése szerint megdőlhet a kilenc évvel ezelőtti 450 forintos árrekord is. - írja a hvg.hu.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek