Jelzett a szén-monoxid-érzékelő egy szombathelyi családi ház konyhájában, a Kálvária utcában hétfőn este. Amikor megszólalt a műszer, a lakók azonnal elhagyták a házat és szellőztetni kezdtek – számolt be a katasztrófavédelem.
Mint írják, a szombathelyi hivatásos tűzoltók rekonstruálták az esetet, és a mérőműszerek a nyílt égésterű gázkazán közelében nagy mennyiségű szén-monoxid jelenlétét mutatták ki. A tűzoltók ezért a helyszínre kérték a gázszolgáltató szakembereit.
Lakosságvédelmi intézkedésre nem volt szükség.
(Címlapképünk illusztráció.)