Életveszélyes a helyzet a tomboló vihar miatt - riasztásokat kapnak a tűzoltók Ausztriában

Az orkán erejű szél miatt narancssárga riasztást adott ki vasárnap délelőtt az osztrák központi meteorológiai szolgálat Bécsre, Alsó-Ausztriára és Burgenlandra.

A széllökések elérik az óránkénti 80-100 kilométeres sebességet. A kora reggeli órák óta tartó szélvihar miatt már több mint kétszázszor riasztották a tűzoltókat a fővárosban, több helyen fákat csavart ki a szél, és viharkárok miatt a 4-es metró is leállt egy időre délelőtt. Személyi sérülésekről nem érkezett hír.

Bezárták a szabadtéri, csak sátortetővel ellátott "tesztutcákat", ahol normál körülmények között a lakosság koronavírus tesztelése folyik. A Duna árterében fekvő bécsi Lobau Nemzeti Park bejáratait is lezárták biztonsági okokból, az erdőgazdaság felhívta a figyelmet arra, hogy "ilyen viharban életveszélyes fák alatt tartózkodni". A narancssárga riasztás előreláthatólag vasárnap 16 óráig lesz érvényben.

MTI

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek