Ha a MOL-nál tankol, ne felejtse otthon a forgalmi engedélyt, mert sokba kerülhet

Hírlevélben tisztázza a cég, hogyan ellenőrzi a jogosultságot.

Az utóbbi években sokan úgy közlekedtek az autójukkal, hogy már nem volt náluk a papír alapú forgalmi engedély.

Ennek egyszerű oka volt: a rendőrök az ellenőrzéskor szinte soha nem kérték el, mert a rendszám alapján pillanatok alatt ellenőrizni tudták a digitális adatbázisból.

Most viszont jó, ha mindenki előbányássza az iratot, és azt magánál is tartja. Hacsak nem akar sokkal többet fizetni az üzemanyagért.

A MOL ugyanis azt írja a fogyasztóknak eljuttatott hírlevelében, hogy

2022.05.27-től kizárólag a magyar forgalmi engedéllyel rendelkező autóknak van lehetőségük arra, hogy kedvezményes hatósági áron tankoljanak Magyarországon EVO 95 Benzin és EVO Diesel üzemanyagokat.

Ez azt jelenti, hogy

a MOL munkatársai a kasszánál minden esetben ellenőrzik a forgalmi engedélyedet a vásárlások során, így a cég kéri, hogy azt a vásárlók minden esetben tartsák maguknál.

A cég emlékeztet, hogy a normál kútoszlopokon történő tankoláskor az engedélyezett maximális tankolási mennyiség továbbra is napi 100 liter.

A levél azzal fejeződik be, hogy

"Kérünk, hogy segítsd munkatársaink munkáját azzal, hogy fizetésnél előkészíted magyar forgalmi engedélyedet, így tudjuk biztosítani számodra a hatósági áron történő tankolást az EVO 95 Benzin és EVO Diesel üzemanyagok esetén!"

Ahogy arról lapunk is beszámolt Itt vannak az új magyar „exraprofit különadók” részletei – de más is változik 2022. May 26. 15:03 , a kormány csütörtökön jelentette be, hogy a jövőben csak magyar rendszámú autók tankolhatnak a 480 forintos üzemanyagokból, a külföldieknek piaci árut kell fizetniük, ami immár 700 forint környékén van.

Már a bejelentésének pillanatában elkezdődött a találgatás arról, hogy a gyakorlatban hogyan lehetséges kivitelezni a rendeletet, amely a benzinturizmusnak igyekszik gátat vetni.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hasznos