Frissítve - Közel négy évvel ezelőtt is hiányzott már a zebra a csütörtöki szombathelyi halálos baleset helyszínén

Információink szerint egy már visszavonult szombathelyi politikus felesége halt meg csütörtök este a Markusovszky kórház előtt, ahová már évek óta tervezik a zebrát.

A szombathelyi Markusovszky utca teljes felújítása után alakítják ki a zebrát a kórház előtt - közölte megkeresésünkre az önkormányzat.

Azt írták, a szóban forgó gyalogátkelőhely hatályos engedélyes tervvel rendelkezik, kivitelezése a Markusovszky Lajos utcai híd és a teljes Markusovszky Lajos utca felújításával együtt történik, ezeket a TOP Plusz program finanszírozza. "Az út- és hídfelújítás már kormányzati támogatási szerződéssel rendelkezik, tervezése közbeszerzés alatt van" - tették hozzá.

Azután kerestük a városházát, hogy kiderült, csütörtök este halálos közlekedési baleset történt Halálos baleset a szombathelyi kórház előtt January 23. 08:37 a Markusovszky kórház főbejárata előtt. Egy idős nőt ütött el egy személyautó, akit a mentők hiába próbáltak újraéleszteni, az asszony a helyszínen életét vesztette.

Információink szerint egy korábbi, már visszavonult szombathelyi politikus feleségéről van szó, a politikust komoly betegséggel a kórházban kezelik, épp hozzá tartott a felsége, amikor a baleset történt.

Az önkormányzat őszinte részvétét fejezte ki a balesetet szenvedett hölgy családjának.

Lenne zebra, ha lenne pénz

Közel négy éve ezelőtt már írtunk róla Miért nincs még zebra a Markusovszky kórház főbejáratánál? 2022. May 03. 19:25 , hogy szükség lenne a közelben egy zebrára, ugyanis a kórház előtt sokszor káoszba torkollik a gyalogosforgalom. Két egészségügyi intézmény van egymással szemben, köztük az út széli parkolók, a kórháznak is és a rendelők is nagy a forgalmuk, a Markusovszky utca pedig összekötőként is szolgál a Március 15. tér, a Horváth Boldizsár és a Dr. István Lajos körutak, valamint a Sugár út felé.

Ide kellene az új gyalogátkelő
Mészáros D. Zsolt

Akkor kerestük az önkormányzatot is, akik azt írták, tervben van a gyalogátkelőhely létesítése, ráadásul a kiviteli tervek is elkészültek és az építési engedély is megvolt. Pénz viszont nem volt rá, így a projektből nem is lett semmi.

Czeglédy Csaba a mai nap folyamán megerősítette, hogy egy volt önkormányzati képviselőtársuk fekszik a kórházban és az ő felesége volt a baleset áldozata.

(Cikkünket az önkormányzat válaszával és Czeglédy Csaba megerősítésével frissítettük.)

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!

A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet