A teheráni bíróság halálos ítéletet hozott egy tüntetővel szemben, aki részt vett a szeptember óta tartó iráni tiltakozásokban – írja az Al Jazeera.
A hatóságok az elítéltet nem nevezték meg. Annyit közöltek, hogy „kormányzati központ felgyújtása, a közrend megzavarása és nemzetbiztonság elleni bűncselekmények” miatt kell felelnie. A halálra ítéltet a „muharebeh” (törvénytelen hadviselés, az Isten és az állam elleni harc) valamint a „romlás a Földön” büntetőjogi kategóriákban is bűnösnek találták, ez utóbbiak vallási törvények.
További öt vádlottat öttől tíz évig terjedő szabadságvesztésre ítéltek.
Az iráni igazságszolgáltatás korábbi közlése szerint csak a fővárosban több mint ezer tüntető ellen emeltek vádat.