A volt miniszter, országgyűlési képviselő ki is mondta, miről is szól tulajdonképpen a Fidesz legújabb aláírás-gyűjtési kampánya: most éppen a menekülteket az uniós országok között elosztó kvótarendszer ellen. Amikor egy kolléga megkérdezte, hová nyújtják majd be az aláírásokat, azt mondta, ez még nincs eldöntve, az a lényeg, hogy sokan álljanak a petíció mellé.
Jól jött az a kérdés
Azt is megjegyezte, hogy azért van itt a Falco-gyár környezetterhelése elleni aláírásgyűjtés Hende Csaba aláírásgyűjtéssel támad a Falco-gyár ellen 2015. October 09. 16:43 plakátja és pavilonja. Egy, persze teljesen véletlen kérdés után ismét elmondta mindazt, amit a petíció meghirdetésekor, hozzátéve, eddig mintegy hatezren írták alá azokat az íveket. Halkan jegyezzük meg, ennél az aláírásgyűjtésnél sem tudjuk, kinek és mikor adják át a tiltakozó aláírásokat.
Hende Csaba hétfő délután a szombathelyi Fő téren hirdette meg a kvótarendszer elleni petíciót, ami egyébként elindult az egész országban, sőt, állítólag még Erdélyben is. A Fő térre elkísérte a fél Fidesz-vezérkar, két alpolgármesterrel, tanácsnokkal és képviselőkkel együtt.
Hende a már sokszor hallott hasonlattal élt, néhány európai ország vacsoravendégeket hívott, akiket aztán szét akar osztani a szomszédai között. Kijelentette, magunk akarjuk eldönteni, kit fogadunk be, és kivel akarunk együtt élni. A bevándorlás és a kvótarendszer pedig növeli a terrorveszélyt, ezért a kvóták helyett inkább meg kell védeni Európát és Magyarországot - mondta.
Jaj, de csacsi ez a kérdés
Megjegyezte, ők szolidárisak a menekültekkel, de aki Szíriából érkezik, az több biztonságos országon is áthalad, például Törökországon, Macedónián, Szerbián, Horvátországon. Ezért ők nem menekültek, hanem gazdasági bevándorlók, akik a jobb élet reményében jönnek. Kijelentette, a gazdasági bevándorlókra nincs szükség.
Aztán Hende meglepődött, mert egy kollégától húzós kérdéseket is kapott, köztük,ó azt, hogy ha most ilyen rossz a véleménye a Falco-gyárról, akkor tavaly miért gratulált a fejlesztéseikhez. Hende válaszában tagadta, hogy gratulált volna, hiszen ott sem volt, mire a kolléga megjegyezte, valóban nem volt ott, de levelet küldött, amit felolvastak.
Azt is megkérdezte, hogy a terroristák miért gyalogolnának 6-8 hónapot országokon keresztül, amikor a magyar kormány által offshore-cégek közvetítésével árult letelepedési államkötvényt pár ezer euróért megvehetik.
Hende szerint ez csacsi kérdés, hiszen egy terrorista nem olyan bolond, hogy hagyja magát regisztrálni. Magyarországra amúgy sem tudnak bejutni a terroristák, és a tiltott határátlépés szigorú büntetéssel jár. Az új kérdésre, miszerint honnan veszik, hogy a menekültek között terroristák vannak, azt felelte, a nagy számok törvénye alapján. A kolléga megjegyezte, hogy ilyen alapon a jelenlévők között is biztosan van egy gyilkos.
Kinek is a 90 százaléka?
Hende hozzátette, a magyarok 90 százaléka egyébként a nemzeti konzultáción kijelentette, hogy az országot meg kell védeni. Ebből aztán egy kisebb vita lett, hogy ki hogyan értelmezi ezt, és hogy minek is a 90 százalékáról van szó. Hende is módosított közben: a konzultációs lapot visszaküldők 90 százaléka.
A képviselő a végén még elsütötte a Szegedről szóló, központi (sok helyen elmondták már a fideszesek) becslést. A következő öt évben Szeged lakosságának megfelelő számú bevándorlót kellene befogadnunk a kvótarendszer alapján.