A szekszárdi óvodában egy hónappal ezelőtt vették észre, hogy az egyik tároló ajtajának lakatját leszakították, és több bicikli és bútor is eltűnt. “Ismeretlen tettesek az óvoda kerítésén bemászva, az udvarban lévő tárolót a lakatpánt lefeszítésvel kinyitották, majd onnan hat darab kisbiciklit és kettő asztalt tulajdonítottak el. Kollégáink széles körű adatgyűjtést folytattak, mely során a kerékpárok közül négyet megtaláltak” – mondta Debreceniné Farkas Edit, a Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.
A nyomozás során ledöbbentek a rendőrök, ugyanis kiderült, hogy egy hét, egy tíz és egy tizenkét éves fiú törte fel és fosztotta ki az óvoda tárolóját. Arról a rendőrség egyelőre nem adott tájékoztatást, hogy a gyerekbanda által ellopott két asztalnak és a hiányzó két kerékpárnak mi lett a sorsa. A fiúk egyébként elismerték, hogy ők követték el a lopást, de nem büntethetőek, mert 14 évnél fiatalabbak – írta az atv.hu.