2022-ben jelentősen megugrott a meggyilkolt újságírók száma, a legfrissebb adatok szerint ugyanis idén 67 médiában dolgozót öltek meg, míg tavaly ez a szám 47 volt - közölte a Nemzetközi Újságíró Szövetség (IFJ).
A gyilkosságok számában nagy szerepet játszott a február végén kirobbant orosz-ukrán háború is, hiszen az adatok szerint csak Ukrajnában 12 újságíró vesztette életét munkája során.
Az IFJ felhívta a figyelmet arra, hogy az újságírók a hatalmi megtorlások első számú célpontjai, jelenleg pedig legkevesebb 375 médiamunkás van börtönben. A legtöbb fogvatartottat jegyző ország Kína, illetve Hongkong, ahol összesen 84 újságírót börtönöztek be.
Mianmarban 64, Törökországban 51, Iránban 34, Belaruszban 33; Oroszország és a megszállt Krím-félszigeten 29, Egyiptomban 23, Szaúd-Arábiában 11, Jemenben 10, Szíriában 9, Indiában pedig 7 újságírót tartanak fogva jelenleg.