A száguldozó motorosok teszik egyre elviselhetetlenebbé az életet a szombathelyi Széchenyi utcában

Olvasónk szerint hiába próbáltak segítséget kérni, nem történt semmi. A rendőrség szerint az elmúlt két hónapban 11 bejelentés érkezett illegális gyorsulási versenyekről, ők pedig szigorúan fellépnek ezek ellen.

A jelek szerint a motorosok és az autósok közül sokan még most is Szombathely közepén, az alig pár száz méternyi Széchenyi utcában akarják megmutatni, kinek a leghangosabb és a leggyorsabb a járműve. Ugyanakkor ezt az ott élők nem nagyon tolerálják - derült ki abból a felháborodott levélből, amit olvasónktól kaptunk.

"A motorosok egykerekezése, beleértve a motorok/autók felbőgetését, mostanra teljesen elfogadhatatlanná alakult át" - írta, majd hozzátette, a közlekedés már a járdán is életveszélyes, hiszen a motorosok rendre ott közlekednek. "Kérdezném én, hogy megvárjuk azt a pillanatot amikor bekövetkezik majd egy hasonló haláleset, mint a kórháznál a zebra miatt? Vagy meg fogjuk előzni?" - folytatta.

A Széchenyi utcai éjszakai állapotokról néhány héttel ezelőtt Újabb panasz érkezett az éjszakai száguldozás miatt – videón, ahogy motorosok hasítanak végig a szombathelyi Széchenyi utcán June 09. 07:07 egy videót is kaptunk.

Olvasónk azt is írta, az elmúlt hetekben keresték az összes érintett politikust, a városrendészetet és a rendőrséget is. Szerinte hiába. Sőt, figyelmeztettek, hogy a helyzet (a hétvége miatt) “holnap még rosszabb lesz”.

Az ügyben megkerestük a Vas Vármegyei Rendőr-főkapitányságot. Többek között azt írták, az elmúlt két hónapban - azaz május közepe óta - összesen 11 bejelentés érkezett hozzájuk szabálytalanul közlekedő, hangos járművekkel kapcsolatban.

A rendőrség szerint folyamatosak az ellenőrzések

Hozzátették, kiemelten fontos feladatuk a közlekedésbiztonság, ezért folyamatosan ellenőriznek Szombathely több pontján is, és minden rendelkezésükre álló eszközzel fellépnek "az állampolgárok nyugalmát zavaró személyek azonosítása érdekében". Például úgy, hogy lakott területen belül és kívül is sebességmérést folytatnak. De figyelnek a "veszélyes közlekedési magatartások és az egyéb közlekedési jogsértések kiszűrésére" is.

A nyáron egyébként éjszaka is többször ellenőriznek - ezeket az akciókat a Nemzeti Közlekedési Hatósággal, illetve Szombathelyi Városrendészettel közösen hajtják végre. Közlésük szerint ezeknek a célja, hogy kiszűrjék az engedély nélkül átalakított, a rossz műszaki állapotú, a közlekedésre alkalmatlan, valamint a környezetvédelmi előírásoknak nem megfelelő járműveket. "Júniusban az átalakított járművekkel kapcsolatos ellenőrzés során a megállított járművek közül 3 jármű műszaki felülvizsgálatra történő berendeléséről intézkedtek. Ilyen jellegű akcióra júliusban is lehet számítani" - tették hozzá.

Közölték azt is, hogy havonta többször is tartanak sebességméréssel kapcsolatos közlekedésbiztonsági akciókat, melyek célja a balesetek megelőzése, a gyorshajtók, szabálytalanul közlekedők kiszűrésére.

"Amennyiben az ellenőrzések során a jármű műszaki állapotával vagy engedély nélküli átalakításával kapcsolatban jogszabályban meghatározott intézkedésre okot adó körülmény merül fel, a szükséges intézkedéseket minden alkalommal megtesszük" - írták.

A lakosságtól azt kérik, amennyiben valaki illegális gyorsulási versenyt lát, vagy tapasztal, hívja a 112-es segélyhívót, és ha lehet, jegyezzék fel

  • a cselekmény pontos leírását, idejét és helyszínét,
  • a járművek számát, típusát, színét,
  • haladási irányát, valamint
  • minden egyéb, az azonosítást segítő körülményt (pl: rendszám). 
  • Címlapképünk június elején készült.

    Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

    A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
    A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
    Google Favicon
    Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Közélet