Elindult első útjára a világ legnagyobb tengerjáró hajója szombaton. A Royal Caribbean csoport 365 méter hosszú, mintegy 7600 utas befogadására alkalmas hajója, az Icon of the Seas hétnapos szigetnéző útra megy a trópusokra – írja a BBC nyomán az rtl.hu.
Környezetvédők azonban arra figyelmeztetnek, hogy a cseppfolyósított földgázzal (LNG) működő hajó metánkibocsátása kockázatot jelent. „Ez egy lépés a rossz irányba” – mondta Bryan Comer, a Tiszta Közlekedés Nemzetközi Tanácsának (ICCT) tengeri programjának igazgatója.
Az LNG tisztábban ég, mint a hagyományos tengeri üzemanyagok, de a környezetvédők szerint a hajóból kiszivárgó metán veszélyt jelent. A metán 20 év alatt 80-szor több hőt köt meg, mint a szén-dioxid, márpedig a kibocsátás csökkentése kulcsfontosságú a globális felmelegedés lassítása szempontjából.
Az Icon of the Seas megépítése egyébként 2 milliárd dollárba került. Hét úszómedencével, hat vízicsúszdával, valamint több mint 40 étteremmel, bárral és társalgóval büszkélkedhet.