Jó pár éve tradíció már, hogy a Vas megyei politika és a sajtó időnként kötetlen, sonka-kolbász-rántottás reggeli közben beszéli át aktuális ügyeit. A ma reggelt is Szombathelyen, a Megyeházán töltöttük, ahol bemutatkozott az új vezetés.
Mielőtt rávetettük volna magunkat a guszta sajttálra, Majthényi László elnök (korábban, Kovács Ferenc idejében alelnök) mondott köszöntőt.
Az első apropó, hogy Dr. Kun László nyugdíjazása miatt új főjegyzője lett a Megyeházának, dr. Balázsy Péter. Akinek bemutatkozójából megtudtuk, hogy az ELTE jogi karán végzett, ezt követően dolgozott Brüsszelben, majd idekerült a kormányhivatalhoz. Két ügyet vitt: a mérnökképzés megteremtésén és a területfejlesztésen dolgozott, emiatt is pályázott erre a posztra. (Egyébként a fiatalember nevével a szombathelyi Fidesz-KDNP listáján is találkozhattunk, ő volt a 17. listás jelölt, legalábbis a név megegyezik.)
Ahogy Balázsy Péter fogalmazott, a megyei kistelepülések érdekében egy markánsabb vidékfejlesztési, intenzív befektetésösztönző és gazdaságfejlesztő programmal szeretnének előlépni.
Rajta kívül is több új fiatal munkatárs érkezik a hivatalhoz, de fiatalítottak alelnöki szinten is. Elsősorban a nyugdíjas kollégák helyeit töltik be,
a személyi változásokkal pedig az a cél, hogy még szervezettebb, még ütőképesebb hivatalt állítsunk fel. Lehetőleg olyan szakemberekkel, akik szakmai ismereteken túl nyelvismerettel is rendelkeznek.
- fogalmazott Majthényi László. Majd hozzátette:Erre azért van szükség, mert az elmúlt évek bebizonyították, hogy a nemzetközi, határ menti projektek jelentős hatással voltak a megye életére. Jelenleg folyik a programozása a következő időszak osztrák-magyar és a szlovén-magyar projektjeinek. Már a Vas Megyei Önkormányzatnál dolgozik stratégiai tanácsadóként Győrffy Gábor, akinek a nemzetközi projektek koordinálása lesz a fő feladata.
Az elnök helyettese (alenöke) Kondora Bálint lett, aki szintén jogász végzettségű, és két éve az üzleti szférából jött a vasi megyeházára, helyesebben a Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Vas megyei Kirendeltségének jogásza lett. Ő is a Fidesz-KDNP színeiben került be a megyei közgyűlésbe. Ahogy fogalmazott:
számomra ez a váltás kényelmes abból a szempontból, hogy a Megyeháza második emelete helyett, csak az elsőig kell lépcsőznöm. A lépcső valóban kevesebb, de a munka, s a hozzá kapcsolódó felelősség viszont több lett.