Anyagi káros közlekedési balesetet okozott a szombathelyi Rumi úton egy férfi 2023. augusztus 17-én hajnalban. A helyszínre a rendőröket is riasztották, az igazoltatás során pedig felmerült a gyanúja annak, hogy a férfi szeszes italt fogyasztott az elindulás előtt. Ezt a vele szemben alkalmazott alkoholteszter is igazolta.
De ha ez még nem lett volna elég, kiderült az is, hogy a férfinek nincs vezetői engedélye, és az autót is a tulajdonos engedélye nélkül vitte el.
A rendőrség közleményében azt írja, a jogsértéseket halmozó sofőrt őrizetbe vették és vele szemben járművezetés ittas állapotban vétség és jármű önkényes elvétele bűntett elkövetésének gyanúja miatt büntetőeljárást kezdeményeztek, további szabálysértések elkövetése miatt pedig szabálysértési eljárás indítottak.