Ausztriában ért véget annak a férfinak a menekülése, aki február végén Sárváron próbált meg elrabolni egy értékes karórát, meglehetősen amatőr módszerekkel. A police.hu beszámolója szerint az osztrák rendőrökkel való szoros együttműködés és egy európai elfogatóparancs vezetett a 36 éves gyanúsított elfogásához.
Kamupénz, gázspray, sikertelen rablás
A történet egy online hirdetéssel indult: egy tapolcai férfi eladásra kínált egy nagy értékű karórát, amelyre egy „vásárló” jelentkezett. A találkozót február 27-ére beszélték meg Sárvárra, a Vadkert körúti parkolóba.
A férfi gyalog érkezett, beült az eladó autójába, felpróbálta az órát, majd meg is egyeztek az árban. A tranzakció azonban nem egészen úgy alakult, ahogy azt a sértett elképzelte. Miután kiszálltak az autóból, az elkövető átadott egy borítékot, benne – mint később kiderült – nem pénzzel, hanem papírfecnikkel és újságdarabokkal. Amikor az eladó az árut átnyújtotta, a férfi gáz- vagy paprikaspray-vel lefújta, és megpróbálta kitépni a kezéből az órát.
A sértett azonban gyorsabb volt: zsebre tette az értéket, így a támadó zsákmány nélkül menekült el.
Rendszámcsere többször, határátlépés gyorsan
A sárvári rendőrök azonnal megkezdték az elkövető felkutatását, de aznap még nem jártak sikerrel. A széles körű adatgyűjtés azonban hamar eredményt hozott: azonosították a feltételezett elkövetőt, aki ekkorra már elhagyta az országot.
A nyomozás során az is kiderült, hogy a férfi alaposan készült a cselekményére. Ausztriából Sárvárra tartva többször is megváltoztatta autója rendszámát: az eredeti hatósági jelzéseken több karaktert is átírt, majd mire Sárvárra ért, már egy P-s rendszám volt a járművön.
Bécsben fogták el, Sárvárra hozták
A magyar állampolgárságú, de Ausztriában élő férfi ellen európai elfogatóparancsot adtak ki. Az osztrák hatóságokkal történt egyeztetés után március 23-án Bécsben elfogták, majd a Nemzetközi Bűnügyi Együttműködési Központ segítségével április 14-én átadták a sárvári rendőröknek.
A férfit kihallgatták, őrizetbe vették, és kezdeményezték letartóztatását, amelyet a bíróság el is rendelt.
Az ügyben a Sárvári Rendőrkapitányság rablás bűntett kísérletének megalapozott gyanúja miatt folytatja az eljárást.