Kínai mozdonyokat vásárolna a MÁV számára Lázár János

A 20 darab jármű akár még a 2026-os választások előtt forgalomba állhat.

Hamarosan akár 20 új kínai mozdonyt vehet a MÁV számára a Lázár János vezette közlekedési tárca - tudta meg a HVG. Egy magyar küldöttség - amelyben a közlekedési minisztérium, a vasúthatóság és a MÁV részéről is voltak szakemberek - emiatt már járt is Kínában.

A szabad sajtót egyre több támadás éri. Segítsd a hiteles újságírást helyben is!
Támogatom

A CRRC Zhuzhou Locomotive Co., Ltd. által gyártott mozdonyok már nem teljesen ismeretlenek Magyarországon, ugyanis a cég két tolatómozdonya már rója a magyarországi síneket, miután az osztrák tulajdonban lévő Rail Cargo Hungaria rendelt belőlük. A mozdonyok már minden vizsgán átmentek, így Lázár János nemrég alá is írta a kínai járművek magyarországi hatósági engedélyeit.

A mozdonyok ára darabonként 3-4 milliárd forint, vagyis a 20 jármű megvásárlásának költsége 60 milliárd forintra rúg. Állomáshelyük Nyíregyháza lenne, részben mert ott van megfelelő műhely, részben pedig a politikai tőke miatt. A járművek még a 2026-os választások előtt forgalomba állhatnak. A lap még megjegyzi, hogy a CRRC előbb-utóbb akár Magyarországon is gyárthatja a mozdonyait, hiszen májusban írt alá megállapodást a magyar Acemil Zrt.-vel.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közlekedés