Királyi feljutás Szombathelyen: így lettek NB III-asok Halmosiék

A mohácsi vész fogalma új értelmet nyert vasárnap: a Király SE kettős győzelemmel pipálta ki az osztályozót. A lefújás után Schimmer Szabolcs a Nyugat.hu-nak meglebegtette visszavonulását.

Miközben a futballvilág jelentős része ezekben a napokban Amerikára, Kanadára és Mexikóra figyel, mi magyar szurkolók immár négy évtizede legfeljebb külső szemlélői lehetünk a világbajnokságoknak.

Vasárnap késő délután azonban Szombathelyen is volt miért izgulni. Újperinten ugyanis olyan mérkőzést rendeztek, amely sokkal többről szólt egy egyszerű 90 percnél: a Vas vármegyei I. osztály bajnoka, a Király SE fogadta a Baranya vármegyei aranyérmes Mohácsi TE együttesét az NB III-as tagságért vívott osztályozó visszavágóján.

A 108-szoros válogatott kapus, Király Gábor nevével fémjelzett szombathelyi klub kedvező helyzetből várhatta a találkozót, hiszen egy héttel korábban 2–0-ra nyert Mohácson. A tét azonban így is hatalmas volt: a párharc győztese ősztől a harmadosztályban szerepelhet.

Mivel a mérkőzés remekül illeszkedett amatőr futballt bemutató videós sorozatunkba, ráadásul az amatőr és a félprofi világ határmezsgyéjén mozgott, mi is kilátogattunk a derbire, hogy közelebbről megmutassuk azt a világot, amely hétvégéről hétvégére élteti a Vas vármegyei labdarúgást.

És nem kellett csalódnunk. A Temesvár utcai sporttelep gyakorlatilag megtelt, közel hatszáz néző volt kíváncsi a visszavágóra, a hazaiaknál pedig a tehetséges fiatalok mellett több ismert név is pályára lépett. Ott volt a kezdőben a 35-szörös válogatott Halmosi Péter, valamint Schimmer Szabolcs és Németh Milán is, akik korábban hosszú éveken át erősítették a Szombathelyi Haladást.

Az élvezetes találkozón a Király SE ismét bizonyította, hogy nem véletlenül nyerte meg magabiztosan a vármegyei élvonalat. Hegyi László (szintén korábbi Haladás-játékos) csapata ezúttal 3–2-re győzött, így kettős sikerrel, 5–2-es összesítéssel megnyerte a párharcot, és kivívta a feljutást az NB III-ba, ahol ősztől már egy ligában szerepelhet a Halival.

Így jutott fel az NB III-ba a Király SE

Nézze meg videós összefoglalónkat a találkozóról, amelyben megszólal Király Gábor, Halmosi Péter, Schimmer Szabolcs és Hegyi László is!

Mindig minden csak a profi futballról szól, ezért mi arra gondoltunk, hogy megnézzük, milyen a háttérország, hogy milyen a Vas megyei amatőr labdarúgás és az azt övező közeg.

Sorozatunk korábbi állomásán, a budapesti BL-döntő másnapján a Vas megyei amatőrfoci egyik legérdekesebb párosítására látogattunk ki: a Bucsu úgy várta a Ják elleni derbit, hogy a csapatnak nincs heti edzése, mégis a bajnoki ezüstéremért harcol.

Az Acsád elleni meccsen pedig bemutattuk, hogy milyen a sobaki foci a kőszegfalviak szerint, de jártunk Nemesbődön is, ahol a futball még nem a pénzről, hanem inkább a közösségről szól: hét év után éledt újra a foci a településen.

Rovatunkat később is folytatjuk, ha szeretné, hogy az Ön településének focicsapatát is bemutassuk, küldjön nekünk egy e-mailt a kontaktunk_KUKAC_nyugat_PONT_hu-ra!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Sport