Péntek óta zajlik a Budapest-Bamako rally, amelyen két szombathelyi csapat is részt vesz. A Recycling Matadors egy piros Passat kombival, a Rozsdás struccok csapata pedig 33 éves VW Transporterrel, azaz kisbusszal vágott neki a tízezer kilométeres távnak.
Az indulás óta több nap telt el, a két csapat pedig lelkesen posztolgatja élményeit a Facebookon.
Bejegyzéseikből kiderült, hétfő reggelre mindkét csapat megérkezett Marokkóba.
Kalandos volt az út
De nem minden alakult a tervek szerint.
A Recycling Matadors hétfő reggel érkezett meg, ugyanis a nagy vihar miatt csak hajnali négy órakor indult a kompjuk Algeciras-ból. "A másfél órás komp út három órásra sikeredett. Horizonton néha az ablak tetején tűntek el a fények, néha alul és a mögöttünk lévő büfében potyogtak az edények" - írták.
A csapat cikkünk megjelenésekor Tangerben van, ahol a reggelizést követően kiadós alvás vár rájuk.
A Rozsdás struccok sincsenek lemaradva, sőt, ők már vasárnap este átértek Marokkóba. Ez részben annak köszönhető, hogy a fentebb említett másik csapat azt javasolta nekik, ne kompozzanak Algeciras-ban, Ceuta-ba hamarabb átjutnak. Az viszont még Spanyolország része, így a marokkói határátlépést már Afrikában csinálták.
"Jól kipakoltatták az autót, de egy laza óra után átjutottunk, sokallták az adománymennyiséget amit hoztunk, innen is köszi mindenkinek!" - tették hozzá.
A két csapat útját folyamatosan követjük, a friss információkról folyamatosan beszámolunk.