Már hétfőtől nagyon nehéz lesz közlekedni Budapesten

Készülnek az augusztus 20-i ünnepségekre.

Már hétfőtől forgalomkorlátozások lesznek az augusztus 20-ai ünnepi rendezvények előkészítő munkái miatt Budapesten. A közösségi közlekedést is érintő változásokról folyamatosan tájékoztatást ad a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).

Az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményük szerint

  • a budai alsó rakpartot a Rákóczi híd és Margit híd között már hétfőtől egy teljes hétre (augusztus 22. reggel 6 óráig), valamint augusztus 22. és 25. között minden éjszaka 22 óra és másnap reggel 6 óra között lezárják.
  • A pesti alsó rakpartot a Lánchíd és Közraktár utca között hétfőtől péntekig minden éjszaka, majd péntek 20 órától augusztus 22-én 6 óráig, valamint augusztus 22-én 22 óra és másnap reggel 6 óra között zárják le.
  • Szintén hétfőtől egy héten át a budavári ünnepi rendezvény miatt folyamatos korlátozások lesznek: a Tárnok utca végig zárva lesz, a Dísz tér felől nem lehet behajtani a Vár területére.
  • Lezárják továbbá a Lánchíd utcát jövő szerda 6 órától várhatóan augusztus 22. 22 óráig, továbbá az Andrássy utat a Kodály köröndnél jövő szerdán és csütörtökön 22 órától következő nap 4 óráig.
  • A korlátozások a 16A és a 116-os autóbusz, a 916-os éjszakai járat, a 105-ös, a 178-as, 109-es, a 979-es és a 990-es buszok, továbbá a 41-es, a 19-es, a 2-es, a 2B és a 2M villamosok közlekedését érintik.
  • Az augusztus 20-án érvényes további korlátozásokról és közlekedési rendről a BKK a jövő hét folyamán ad részletesebb tájékoztatást - olvasható a közleményben.

    Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

    A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
    A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

    Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
    Google Favicon
    Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

    Hozzászólások

    A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

    A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

    Hasznos