Megnéztük, idén mennyire ragyog a rumi „meseház”

Tavaly is jártunk itt, így össze tudjuk hasonlítani, mekkora fejlődés történt egy év alatt. Spoiler: elég jelentős.

Bizonyára olvasóink is emlékeznek arra, hogy egy évvel ezelőtt egy levél nyomán útnak eredtünk fotós kollégámmal, hogy megnézzük, Így néz ki idén Rumban a „karácsonyi meseház” 2022. December 04. 14:32 milyen is a rumi „meseház”. Akkor a ház tulajdonosa, Varga Miklós többek között elmondta, minden évben van valami újdonság a világításban.

Talán ez volt az, ami néhány nappal ezelőtt . sétálva a díszesebbnél díszesebb házak között - beugrott. Fotós kollégámmal meg is beszéltük, hogy kimegyünk és megnézzük, mennyit változott idén a meseház.

Fényudvar Rum-ban
Mészáros D. Zsolt

Bevallom, érkezésünk után, a kapun kívülről szemlélve, semmilyen újdonság nem tűnt fel. De, mint kiderült, ez csak a rossz memóriámnak köszönhető. A ház tulajdonosa - aki nagy örömmel fogadott minket - elmondta, idei újítás, hogy a ház ablakai is fel lettek díszítve, az udvarra kikerült egy mini betlehem, és megjelent egy fehér égőkből kirakott „karácsonyfa” is a magasban. (A havazás után egy darabig állt egy fényekkel dekorált hóember is az udvaron, de mivel azóta egyre melegedett az idő, így arról mostanra leestek az égők. Ottjártunkkor ezt már nem tudtuk megcsodálni.)

Amikor azt kérdezem Varga úrtól, hogy korábbi cikkünk után többen voltak-e kíváncsiak a „meseházra”, a válasz gyorsan és határozottan érkezett: igen.

A tulajdonos elmondása szerint volt példa arra is, hogy Győrből, Csornáról, vagy épp Tapolcáról jöttek el megnézni a fényeket.

Sőt, büszkén újságolta, hogy idén a polgármester által csak fényudvarként emlegetett házban gyújtották meg az adventi koszorún az első gyertyát. Varga Miklós elmondta, ez a nap volt az udvar premiernapja, amire nagyjából 50-60 ember volt kíváncsi. Közölte, a faluban minden hétvégén máshol gyújtják meg a gyertyákat, szavaiból pedig úgy vettem ki, nagyon örült annak, hogy az ő udvara is megjelent a helyszínek között.

Fényudvar Rum-ban
Mészáros D. Zsolt

Azon a kérdésemre, hogy mikor kezdődtek az előkészületek, elmondta, már a nyár folyamán elkezdte javítani a sérült égőket, de a valódi felkészülés (állványozás stb.) csak október elején kezdődött. Mint kiderült, idén az önkormányzat is beszállt a finanszírozásba, de a költségek jelentős részét azért még mindig ő állja.

Hova tovább?

Fényudvar Rum-ban
A falusi kút ragyogása.
Mészáros D. Zsolt
"

Kíváncsi voltam arra is, mik a jövőbeli tervei a fényfüzérek fejlesztését illetően. A tulajdonos először szűkszavúan annyit mondott, vannak tervei, de ezeket egyelőre megtartja magának. Később azért mégis felfedett néhány titkot, például azt, hogy szeretné „megnyújtani” az udvart, már ami a fénysort illeti. Azt is elmondta, a tavalyi 9 ezerről idén 11 ezerre növelte az égők számát, de itt nem áll meg,

jövőre 20 ezerre szeretné ezt a számot feltornázni.

Beszélgetésünket egy történettel zárta. Mint mondta, nagyjából egy éve halt meg a szomszédja, aki mindig azt kérdezte, „Miklós, lehet ezt még díszíteni?” A válaszért elég csak megnézni képeinket, vagy elmenni a helyszínre.

Fényudvar Rum-ban
Látogatók
Mészáros D. Zsolt

Végül azzal búcsúztunk el a tulajdonostól, hogy jövőre megint eljövünk megnézni, mennyit fejlődött a „fényudvar”.

A világító fényfüzérek január 6-ig minden nap 16:15-től 20:30-ig láthatók Rumban, az Arany János utcában.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Programajánló