Ukrán egységek folytatnak harcokat a Kinburn-félszigeten, amely a Dnyipró torkolatától délre, tehát a folyó bal partján fekszik, ahova az orosz csapatok Herszon megye a folyó túlpartján lévő részéből éppen visszavonultak.
A folyó elvben kiváló védelmi lehetőséget biztosítana az oroszoknak, a további ukrán előrenyomulás megállítására, azonban ha az ukránok már átjutottak a folyón, az rögtön más helyzetet teremt - írja az Mfor.
Orosz szempontból aggasztó hírek érkeztek egy kicsit keletebbről is. Egy Twitterre feltöltött, és az általában nagyon jól értesült Tom Cooper által megosztott videó szerint az orosz erők feladták Oleskij városát, amely Herszon közelében fekszik a Dnyipró bal partján, az ukránok pedig bevonultak a településre. Tom Cooper szerint ez "már napokkal ezelőtt igazolt hír".
A videóról azóta azt is megállapították, hogy pontosan hol készült, és ha valóban egy szabadon a városba benyomuló ukrán egység készítette, akkor az azt jelenti, hogy az ukránok legalább két helyen építettek ki hídfőállást a Dnyipró bal partján.