Az új jogszabályt II. Erzsébet királynő jelenti be kedden hagyományos kormánynyilatkozatában.
A törvényben hangsúlyozni fogják, hogy állatok is tudatában vannak érzéseiknek és érzelmeiknek, képesek örömöt és vidámságot, szenvedést és fájdalmat érezni. A miniszter szerint Nagy-Britannia éllovas akar lenni a világon az állatjogok területén, és a gerincesekről szóló törvény e stratégia pillérét képezi.
További törvénytervezetek tiltják a vadásztrófeák importját, eleven állatok exportját, főemlősök háziállatként tartását. Az állatjólléti stratégia részeként a kormány szeretné elérni a szőrmeimport és a mikrochipek házimacskáknál való alkalmazásának tilalmát.
Véget akarnak vetni a sertések gázzal (szén-dioxiddal) való leölésének is.
Eustice szerint mindezek fontos jelzést küldenek a világnak. A változtatások közül sok - köztük az élő állatok exportjának tilalma - csak azután vált lehetségessé, hogy Nagy-Britannia kilépett az Európai Unióból - mondta.
MTI