„A MÁV vezetői ne okoskodjanak és ne mellébeszéljenek, hanem csinálják azt, amire utasítottam őket, garantálják az emberek biztonságát, azonnal kezdjék meg a vasúti pálya újjáépítését” – így fogalmazott Lázár János egy szerdai sajtótájékoztatón – az MTI beszámolója szerint – újságírói kérdésre a hegyeshalmi vasútvonalon bevezetett sebességkorlátozás kapcsán.
A napokban derült ki, hogy 100 kilométer/órás ideiglenes sebességkorlátozást vezetett be a MÁV Biatorbágy és Szárliget között a Budapest-Győr-Hegyeshalom vonalon, mert a sínek elöregedtek.
Emiatt akár 20 perccel is hosszabb lehet a menetidő. Az építési és közlekedési miniszter beszámolója szerint egy nagyon súlyos műszaki probléma állt elő az 1-es Budapest-Bécs vasútvonalon Biatorbágy és Tata között mintegy 56 vasúti kilométeren.
Szavai szerint olyan nem fordulhat elő, hogy a menetrend tartása vagy „sebesség presztízs” miatt veszélybe kerüljön egyetlen ember is.
Lázár János elmondása szerint azonnali beavatkozás esetén ezt a pályaszakaszt 32 milliárd forintból lehetne újjáépíteni, ezzel a hibát három-négy hónap alatt el lehet hárítani és nem kell tovább csökkenteni a megengedett sebességet, az ehhez szükséges erőforrások rendelkezésre fognak állni.
A MÁV vezetői ne okoskodjanak és ne mellébeszéljenek, hanem csinálják azt, amire utasítottam őket, garantálják az emberek biztonságát, azonnal kezdjék meg a vasúti pálya újjáépítését – fogalmazott, hozzátéve, hogy ő természetesen, mint tulajdonos, a pénzügyi feltételeket biztosítani fogja.