Mégsem bukta el Magyarország az indiai autógyárat?

Varga Mihály gazdasági miniszter szerint a tárgyalások még folynak, a sajtó kevert össze két dolgot.

Éppen ma egy hete írtuk Nem jön autógyár Szombathelyre 2015. July 02. 15:27 sajtóinformációkra hivatkozva, hogy mégsem Magyarországon épít autógyárat az indiai TATA autókonszern. A napi.hu írta akkor, hogy az autókonszern Magyarország és Szlovákia helyett Ausztriában építi fel a gyárat, ahová Land Rover gyártósorokat telepítenek majd.

A sajtó keverte össze a dolgokat?

Most ezt cáfolta Varga Mihály gazdasági miniszter. A Figyelőnek adott interjújában kijelentette, hogy a hazai sajtó összekeverte a Jaguar Land Rover ausztriai bérgyártásról szóló szerződését azzal az új gyárral, amelyről még nincs döntés.

Így készül a Land Rover
dailymail.co.uk

Varga Mihály azt mondta, az új gyár más tészta, és Magyarország, Szlovákia és Lengyelország van még versenyben a tervezett új üzemért.

Mindent megteszünk azért, hogy minket válasszanak, de nagyon komoly, soktényezős megmérettetés van

– tette hozzá.

A TATA új autógyárának történetét mi is figyelemmel kísértük. Márciusban írtuk meg Az ország egyik legnagyobb autógyára épülhet fel Szombathelyen? 2015. March 12. 11:46 , hogy a lehetséges helyszínek között felmerült Szombathely neve is, aztán kiderült Szombathely csak az egyik az új autógyár lehetséges helyszínei közül 2015. March 18. 09:49 , hogy erős ellenfelekkel kell megküzdeni. Nemcsak a szomszédos országokkal, hanem magyar városokkal is.

Március végén a szombathelyi közgyűlés rendkívüli és zárt ülésen Az orosz-ukrán konfliktus keményen betesz az autógyártásnak 2015. March 31. 11:33 hárította el az akadályokat a terv elől, majd július elején jött a fentebb már említett hír az ausztriai gyártásról Nem jön autógyár Szombathelyre 2015. July 02. 15:27 .

Mi kíváncsian várjuk a fejleményeket.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet