Nemzetközi emberi jogi díjat kapott Iványi Gábor

Miközben Magyarországon továbbra is büntetőeljárás folyik ellene.

Iványi Gábor, a Magyar Evangéliumi Testvérközösség alapító lelkésze kapta idén a török emberi jogi aktivistáról elnevezett nemzetközi elismerést, az Ebru Timtik-díjat - tudatta az MTI-hez eljuttatott közleményében a Magyarországi Metodista Egyház kedden.

A közlemény szerint a döntés nemcsak a metodista lelkész több évtizedes elkötelezettségének elismerése az emberi jogok és a társadalmi igazságosság iránt, hanem egyben kiállás amellett, hogy a tisztességes eljáráshoz való jog alapvető jog, amely védi az emberi méltóságot az államhatalommal szemben, különösen a társadalom peremére szorult egyéneket és közösségeket.

" Iványi Gábor élete és küzdelme hangsúlyosan megfelel a díj széles körűen értelmezett kritériumainak. Munkássága azt bizonyítja, hogy a tisztességes eljáráshoz való jog védelme elválaszthatatlan a szegények, a hajléktalanok, a roma közösségek, a menekültek, a gyermekek, a fogyatékkal élők, az LMBTQ személyek, a vallási közösségek és mindazok védelmétől, akiket diszkrimináció és kirekesztés ér" - írta közleményében az egyház.

A lelkész hosszú évek óta valódi szolidaritási hálózatot épített ki Magyarországon és menhelyek, oktatás, élelmiszersegély és szociális szolgáltatások révén ő és az általa vezetett intézmények olyan emberekhez is eljutottak, akiket az állam elhanyagolt, elhagyott vagy szándékosan kirekesztett. Munkássága soha nem maradt meg a szimbolikus érdekképviselet szintjén, anyagi, mindennapi, életfenntartó szolidaritási formákat teremtett - közölték.

"Másrészt, pontosan ezen tevékenységek miatt Iványi és az általa vezetett intézmények maguk is politikai, adminisztratív, pénzügyi és végső soron büntetőjogi nyomásgyakorlás célpontjaivá váltak" - hangsúlyozták a közleményben.

Iványi Gábor ellen jelenleg hivatalos személy ellen csoportosan elkövetett erőszak bűntette miatt folyik büntetőeljárás. A vád szerint a lelkész és társai 2022. február 21-én az Iványi Gábor által vezetett Oltalom Karitatív Egyesület Dankó utcai székházában erőszakkal akadályozták munkájukban az egyesületet érintő, költségvetési csalás miatt indult büntetőügyben a helyszínen kutatást és lefoglalást végző pénzügyőröket.

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Közélet