Nyáron már mehetünk a horvát tengerpartra? Horvátország minden követ megmozgat ezért

Egy "turistafolyosót" hoznának létre, azon turisták számára, akik igazolni tudják, hogy nem fertőződtek meg a koronavírussal.

Egyelőre Csehországgal tárgyalnak a turistafolyosó létrehozásáról, de mint a portfolio.hu beszámolt róla, egy hasonló modellt alakíthatnak ki az osztrák és a magyar turisták számára is. Az elképzelés lényege, hogy akik igazolják, hogy nem fertőzöttek, repülőgéppel vagy akár autóval is beutazhatnak Horvátországba.

Nagyban függünk a külföldi turistáktól, ők adják a teljes turizmus 90 százalékát Horvátországban - mondta Gari Cappelli, horvát turisztikai miniszter egy rádióinterjúban. Horvát egészségügyi hivatalok ugyanakkor óvatosan fogalmaztak a témával kapcsolatban, kiemelve, hogy olyan országokból, ahol a horvátországinál több megbetegedés fordul elő, turisták nem utazhatnak be Horvátországba.

A lap emlékeztetett, hogy Horvátországban a koronavírus-járvány miatti korlátozásokat május 4-ig hosszabbították meg nemrég, aszerint tilos minden tömegrendezvény, és az üzletek nagy része is zárva van, kivéve az élelmiszerüzleteket, gyógyszertárakat, benzinkutakat.

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Hírek