Új online felület indult az elmúlt 16 év társadalmi és személyes tapasztalatainak összegyűjtésére. Az elmult16evem.hu az eDemokrácia Műhely „Neves Névtelenek” projektjének részeként jött létre, célja pedig az, hogy nyilvánosságot adjon olyan történeteknek, amelyek a kezdeményezők szerint eddig kevés figyelmet kaptak.
A projekt felhívása szerint a platform olyan személyes beszámolókat vár, amelyek az elmúlt időszakban átélt megaláztatásról, megfélemlítésről, kiszolgáltatottságról vagy más, a beküldők által igazságtalannak megélt helyzetekről szólnak. A szervezők szerint sokan azért nem osztották meg korábban ezeket az élményeket, mert tartottak a következményektől.
Az oldal készítői úgy fogalmaznak: a közelmúlt feldolgozásához szükség van az egyéni tapasztalatok kimondására és társadalmi szintű megvitatására. Álláspontjuk szerint a személyes történetek nyilvánossága hozzájárulhat a közösségi traumák feldolgozásához.
A történeteket a beküldők kérésére álnéven vagy teljes anonimitás mellett is közzétehetik, és lehetőség van képek, dokumentumok csatolására is. A projekt közlése szerint nem tesznek közzé gyűlöletkeltő vagy emberi méltóságot sértő tartalmakat.
A kezdeményezés a saját meghatározása szerint nem politikai elszámoltatási felületként, hanem személyes történetek archívumaként és párbeszédet ösztönző térként kíván működni.
Tartsd életben a helyi nyilvánosságot! Támogasd a Nyugat.hu-t!
A Nyugat nem csak tájékoztat, hanem segít eligazodni a Budapesten kívüli világban is. Helyben vagyunk, ahol szükséged van ránk! Megmutatjuk, ami fontos, elmagyarázzuk, amit tudnod kell.
Támogasd a Nyugat.hu-t!