Evős-ivós-vásáros fesztivál Kőszegen - Videóösszeállítás

Orsolya napi vásár és gasztronómiai fesztivál zajlik éppen Kőszegen. Videónkkal életképeket villantunk fel az első napról.

Ismét felbolydult Kőszeg belvárosa. Ezúttal az Orsolya napi vásár és a "Natúrpark Ízei Gasztronómiai Fesztivál" csábítja kiruccanásra az embereket. A múlt heti velemi nagyrendezvénnyel ellentétben a kőszegi ingyenes, nem kell fizetni azért, hogy az ember végignézhesse a standokat és a tér is nagyobb, két pult között nem nyomják agyon a látogatót. Videónkban sok stand felbukkan, de korántsem az összes.

Videóösszefoglaló

A rendezvény még vasárnap is tart és jó szívvel ajánlhatjuk családi programként. Az általunk kóstolt gesztenye édes és puha, a dödölle pirult és hagymás, a musttól összeragadt a szánk, a házilekváros palacsinta pedig hiába óriási, jópárat el tudnánk pusztítani belőle. A vásárt fellépések színesítik, két színpad is van. Csak érdekességként említjük, hogy az új őrület, a csavart burgonya annyira bejött, hogy már erre átalakított lakókocsit is láttunk, Csavargonya néven.

Orsolya napi vásár és a Natúrpark Ízei Gasztronómiai Fesztivál Kőszegen
Orsolya napi vásár és a Natúrpark Ízei Gasztronómiai Fesztivál Kőszegen
Tánczos Mihály

Érdemes a télre szóló mézadagot is most beszerezni, mivel bőséges a választék és akár a karácsonyfára való kézműves díszekkel is érdemes szemezni. A többit pedig mondja el videónk és képgalériánk. Az aláfestő zenéért köszönet a Kőszegi Fúvószenekarnak!

Tartsd életben a helyi nyilvánosságot!

A független és szabad újságírás ezután is fontos marad! Sok dolgunk lesz a múlt feltárásával, a mindenkori hatalom ellenőrzésével és azzal, hogy továbbra is egy olyan országért dolgozzunk, ahol valódi jogait vannak és ahol a tetteknek következménye van.
A Nyugat.hu-t többféle módon támogathatod. Tedd meg!

Látott valami érdekeset, izgalmasat, szokatlant? Írja meg nekünk, vagy küldjön róla fotót. Akár névtelenül, titkosított üzenetküldő rendszerünkön keresztül itt, vagy facebook messengeren ide kattintva. Esetleg emailben, itt: jelentem_KUKAC_nyugat_PONT_hu
Google Favicon
Itt állíthatod be, hogy a Google elöl hozza a nyugat.hu-s találatokat!

Hozzászólások

A cikkekhez csak regisztrált felhasználóink szólhatnak hozzá. Kérjük, jelentkezzen be, vagy ha még nem tette, regisztráljon.

A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy a cikkekhez nem kapcsolódó kommenteket moderálja, törölje. A részletes moderálási szabályokért ide kattintson!

Életmód