Szombathelyi Dumaszínház (október 03. csütörtök 19:00 órától @ AGORA - Művelődési és Sportház)
A stand up comedy nagyágyúi ismét Szombathelyen nyomják a sódert. Ezúttal Aranyosi Péter, Kovács András Péter és Litkai Gergely stand upolnak. Belépőjegyek ára: 2500 Ft.
Salsa Party (október 04. péntek 20:00 órától @ Magház Kultúr Kocsma)
Ha szereted a forró latin ritmusokat, itt a helyed.
Sokszínű koncerthétvége a Végállomásban (október 04. péntek - október 05. szombat @ Végállomásban )
Október 4-én, pénteken a hazai etno-folk színtér jeles képviselője, a Balkán Fanatik érkezik a Végállomásba, ezúttal sound systemes felállásban. Vendégként közreműködik a helyi színek képviseletében a már több mint reménységnek mondható Karak és Újviág Utca. Kapunyitás 8-kor, a belépő 900.- Ft.
Október 5-én, szombaton a néhány hét múlva megjelenő, A három… című nagylemezét mutatja be a szombathelyi rock rajongóknak Szlovákia leghíresebb magyar ajkú zenekara, a Rómeó vérzik. A hangulat kellő mértékre izzításáról a Psychogang és a Fullstop zenekar gondoskodik. Kapunyitás 8-kor, a belépő 1.500.- Ft.
Körmendi Dumaszínház ((október 04. péntek @ Batthyány Kastély)
Október 4-én a Batthyány Kastélyban szórakoztatnak a dumaszínházas fiúk. Fellépnek: Dombóvári István és Kőhalmi Zoltán.
"A párna álma..." Varga Richárd dalos, slam-es estje (október 05. szombat 20:00 órától @ Magház Kultúr Kocsma)
Varga Richárd dalos, slam-es estjén a vendég a Kockacukor zenekar. Belépő: 300 Ft.
Szó és zene: Esterházy Péter, Parti Nagy Lajos, Spiró György, Závada Pál / Barcza Horváth József, Dés András, Dés László (október 06. vasárnap 19:00 órától @ Weöres Sándor Színház)
Négy nagy magyar író olvassa fel egy-egy szabadon választott írását, három fantasztikus jazz muzsikus pedig zenével folytatja a felolvasásokat. Nincs meghatározva a műfaj, lehet regényrészlet, novella vagy akár vers is.(Jegyár: 3.000 Ft)
The King’s Singers – King’s Singers a Székesegyházban (október 07. hétfő 19:30 órától @ Szombathely, Székesegyház)
Szimfónia bérlet 2.Willam Byrd: Mise – Kyrie, Haec dies, Civitas sancti tui
Vigilate, Mise – Gloria
Thomas Tallis: Jeremiás siralmai I.
William Byrd: Mise – Credo
Thomas Tallis: Jeremiás siralmai II.
Willam Byrd: Mise – Sanctus-Benedictus
Thomas Tallis: Absterge Domine, In Manus tuas
William Byrd: Mise – Agnus Dei
Közreműködnek:
David Hurley – kontratenor
Timothy Wayne-Wright – kontratenor
Paul Phoenix – tenor
Christopher Bruerton – bariton
Christopher Gabbitas – bariton
Jonathan Howard – basszus
Jól szeretni avagy tudod-e, hogy milyen a gyereked? (október 09. szerda 18:00 órától @ AGORA - Művelődési és Sportház)
Előadás és kötetlen beszélgetés Dr. Vekerdy Tamás gyermek-szakpszichológussal. (Belépőjegyek ára:2300Ft)A hét további programjait itt átböngészheti.