Csütörtökre virradóra 22 lakásban 45-en töltötték a házban az éjszakát, ők elektromos berendezésekkel fűtöttek. A lakásokban a fűtéstől függően 6-18 fok közötti a hőmérséklet - fűzte hozzá Puskás Tivadar, Szombathely polgármestere.
A városvezető, aki csütörtöki munkanapját is a Szűrcsapó utcai társasházban a helyi védelmi bizottság már megszokottá váló ülésével kezdte, elmondta: reményeik szerint azokban a lakásokban, ahol erre a technikai feltételek adottak, már pénteken visszakapcsolhatják a gázt, így a lakások kétharmadában a nagy hideg megérkezése előtt ismét lehet majd fűteni. A nyomáspróbára ráadásul már ma sor kerülhet.
Megemelkedik a közös költség
Puskás szerint azonban most már a lakóknak is egyértelműsítenie kell megrendelésükkel a szolgáltató felé, hogy vállalják a kényszerű felújítás költségeit, hiszen társasházról lévén szó - az épületben lévő lakások közül mindössze kilenc önkormányzati - nem lehet a számlát közpénzből fedezni.
Homolya Tibor, a ház közös képviselője kedden sajtótájékoztatón elmondta: egy 10 éves futamidejű kedvezményes kamatozású hitelről tárgyalnak egy pénzintézettel, a felújítás 10 millió forint körüli összegét részletekben kellene kifizetnie a társasház lakóinak, ami a közös költséget havonta 1500-2000 forinttal emeli meg.
A ház helyzetét súlyosbítja, hogy hosszabb távon valószínűleg az épület elavult elektromos hálózatát is ki kell majd cserélni, ami szintén tetemes költséggel jár és komolyan megterheli a tulajdonosokat.